Barcelona: így segített Henry a szenvedő csapattárson

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.10.25. 18:56
null
Hleb sosem talált magára Barcelonában, Henry segítsége ellenére sem – itt éppen a Stuttgart kölcsönjátékosa a fehérorosz, akit balról Pedro Rodríguez és Dani Alves is üldöz francia barátja mellett (Fotó: AFP, archív)
A The Telegraph interjút készített a közelmúlt talán legismertebb fehérorosz futballistájával, Alekszandr Hlebbel. Leginkább az Arsenalból emlékezhetünk rá, ahol 2005 és 2008 között játszott, ezt követően viszont Barcelonába vezetett az útja. Londonban és a katalán fővárosban is csapattársa volt a korábbi kiváló francia csatár, a Monaco jelenlegi vezetőedzője, Thierry Henry, akiről kiderült, nemcsak játékosként, hanem emberként, barátként is lehet rá számítani.

 

A BATE Boriszovhoz pályafutása során ötödször (!) érkező Hleb barcelonai nehézségeiről beszélt – Henry sokat segített neki a beilleszkedésnél, még szállást is biztosított számára.

„Eleget laktál már szállodában, gyere, lakj nálam” – mondta Henry fehérorosz csapattársának.

„Szabadnapokon átjött néhány barát, így könnyebben beilleszkedtem. Ott éltem néhány hónapig. Megnéztük az Arsenal meccseit és mindent megbeszéltünk. Sokat segített nekem” – mesélt a franciáról Hleb, aki azt is elmondta, az Arsenalnál töltött időszaka volt pályafutása legjobb élménye, és „nehéz megmondani”, miért hagyta el az észak-londoniakat a katalánok kedvéért.

Hleb sosem futott be igazán Barcelonában – hivatalosan négy évig tartozott a gránátvörös-kékekhez, de gyenge formája, illetve a sorozatos kölcsönadások miatt mindössze 19 meccsen lépett pályára.

Már Londonban is jól kijöttek egymással (Fotó: AFP)
Már Londonban is jól kijöttek egymással (Fotó: AFP)
Legfrissebb hírek

Marcus Rashford duplájával a Barcelona nyert a Newcastle vendégeként

Bajnokok Ligája
7 órája

A Leverkusen pontot mentett Dániában, a Bruges négy gólt vágott a Monacónak

Bajnokok Ligája
9 órája

Alsónadrágban hagyták el a repülőt Pogbáék a BL-meccs előestéjén

Bajnokok Ligája
18 órája

Yamal nem játszhat a Newcastle elleni BL-nyitányon – hivatalos

Bajnokok Ligája
2025.09.17. 19:01

A Chelsea költött legtöbbet a keretére, öt Premier League-klub jár 1 milliárd felett

Minden más foci
2025.09.17. 13:29

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 14. rész: Kovács Antal

Egyéb egyéni
2025.09.16. 17:00

A Getafét is a Johan Cruyff Stadionban fogadja a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2025.09.16. 15:39

Laporta Haalanddal pótolná Lewandowskit jövőre – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2025.09.16. 12:02
Ezek is érdekelhetik