Lewandowski-mesterhármas, a Barcelona megverte a Valenciát

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.04.29. 23:07
Robert Lewandowski három gólt szerzett a Valencia ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának záró mérkőzésén, hétfő este a Barcelona 4–2-re legyőzte a Valenciát.

Rubén Baraja a Valencia történetének legfiatalabb kezdőjét küldte pályára a Barcelona otthonában, a tizenegy labdarúgó átlagéletkora 22 év és 198 nap volt.

A mérkőzés első gólját is egy fiatal játékos szerezte, igaz, nem a vendégeknek – a Barcelona 20 éves támadója, Fermín López volt eredményes, aki Raphinha beadásából fejelt kapuba a 22. percben.

Öt perccel később máris jött az egyenlítés. Elsőre hosszú volt a kiugratás Hugo Durónak, de a kapujából kimozduló Marc-André ter Stegen nem tudta átemelni a Valencia támadóját, így Hugo Duro a labdát megszerezve az üres kapuba passzolt. Nem sokkal később újabb hazai védelmi hiba következett. Ronald Araújo becsúszása volt szabálytalan, Pepelu pedig a büntetőt értékesítve megszerezte a vezetést a Valenciának (1–2). A félidő vége előtt a vendégek kapusa a tizenhatoson kívül kézzel szerelte Lamine Yamalt, a játékvezető pedig a VAR közbenjárása után kiállította Giorgi Mamardasvilit.

A második félidő elején máris kihasználta emberelőnyét a Barcelona, Ilkay Gündogan szögletéből Robert Lewandowski fejelt a kapuba. Az emberelőnyben végig fölényben játszó hazaiak a 82. percben találtak ismét a Valencia kapujába: Gündogan szögletét Araújo megcsúsztatta, Lewandowski pedig közelről megszerezte a gránátvörös-kékek harmadik fejes gólját. A 4–2-es végeredményt Lewandowski állította be a ráadás pillanataiban, szabadrúgásból szerezte meg harmadik gólját. A Barcelona győzelmével a Gironát megelőzve a tabella második helyére lépett előre.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Barcelona–Valencia 4–2 (F.  López 22., Lewandowski 49., 82., 90+3., ill. Hugo Duro 27., Pepelu 38. – 11-esből)
Kiállítva: Mamardasvili (45+4., Valencia)

Vasárnap játszották
Villarreal–Rayo Vallecano 3–0 (Sörloth 18., 74., Mosquera 69.)
Real Betis–Sevilla 1–1 (Isco 40. – 11-esből, ill. Kike Salas 56.)
Cádiz–Mallorca 1–1 (C. Ramos 59., ill. Muriqi 12.)
Granada–Osasuna 3–0 (Pellistri 29., Uzuni 48., Boyé 90+5.)
Szombaton játszották
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 3–1 (De Paul 15., Correa 52., Unai Simón 80. – öngól, ill. N. Williams 45.)
Las Palmas–Girona 0–2 (D. López 26., Dovbik 57. – 11-esből)
Almería–Getafe 1–3 (Lozano 41., ill. Greenwood 27., 48., Jaime Mata 61.)
Kiállítva: J. Viera (Almería, 90+1.)
Alavés–Celta Vigo 3–0 (G. Simeone 48., Guridi 54., Benavídez  86.)