La Liga: megszülettek az idény első Barca-góljai, jött is a 3 pont

K. Zs.K. Zs.
2023.08.20. 21:41
Pedri és az előkészítő Ilkay Gündogan az első barcelonai gólt ünnepli (Fotó: Getty Images)
A Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Cádizt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Sokáig úgy tűnt, hogy a bajnokságot a Getafe elleni 0–0-s döntetlennel kezdő Barcelona a második forduló után is gól nélkül marad – sőt a Cádiz egy-két veszélyes ellencsapása nyomán könnyen előfordulhatott volna, hogy a címvédő ezúttal pontot sem szerez.

De aztán elérkezett a 82. perc, és az addig csak kapufáig jutó Barca megszerezte a győzelemhez vezető első gólt: Ilkay Gündogan ugratta ki finom passzal Pedrit, aki estében a kivetődő kapus alatt a hálóba lőtt, 1–0.

A végjátékban Ferran Torres biztossá tette a barcelonai győzelmet: Marc-André ter Stegen hosszú előreívelése után Robert Lewandowski továbbfejelte a labdát, a nem sokkal korábban becserélt támadó középen kapura tört, és higgadt ballábas lövéssel fejezte be az akciót, 2–0.

Egy kis stat: Pedri a tizedik bajnoki gólját szerezte Xavi vezetőedzői kinevezése óta, ráadásul a többségét, hetet, nagyon fontos pillanatban, 0–0-s állásnál. (Opta)

A Girona fölényes győzelmének főszereplője Cristhian Stuani volt: duplája révén az uruguayi lett a katalán csapat első olyan labdarúgója, aki 50 gól fölé jutott a spanyol élvonalban. Az 51-nél járó Stuani szerezte a Girona spanyol élvonalbeli góljainak (149) nagyjából egyharmadát, 34 százalékát – nem akármilyen részesedés!

A késő esti mérkőzés első félidejében az Atlético Madrid egyszer sem lőtt a Betis kapujára – ilyesmi ötödször fordult elő bajnoki meccsen azóta, hogy Diego Simeone a csapat edzője –, és bár a másodikra valamelyest változott a játék képe, gól sem itt, sem ott nem született. Ebben persze a hazaiak is ludasak, akiknek 14 lövéséből/fejeséből egy sem találta el a kaput…