Női röplabda KeL: öt játszmában győzött a Vasas

R. P.R. P.
2021.12.04. 23:57
A Vasas 3:2-re nyert a horvát OK Marina Kastela otthonában szombaton a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszában.

A találkozó több mint egyórás csúszással kezdődött, mivel a teremben ezt megelőzően másik két mérkőzést is rendeztek, és mindkettő ötjátszmás volt.

Az összecsapás első felvonása nagy csatát hozott, mert bár szinte végig a Vasas vezetett, a végjátékban szettlabdát is hárítania kellett ahhoz, hogy előnybe kerüljön. A második etapnak csak az első fele alakult szorosan, a budapestiek a szett közepén elléptek riválisuktól és megduplázták előnyüket.

A harmadik játszma elején a Vasas hamar ötpontos hátrányba került, és bár ennél távolabb nem került riválisától, közelebb sem tudott, így a Kastela szépített. A negyedik játszma hozta a leginkább egyoldalú küzdelmet, a Vasas nem tudott újítani, így rövidített felvonás döntötte el a mérkőzést.

Ebben csaknem végig a hazaiak vezettek, de 13:10 után a Vasas az ukrán Julija Bojko támadásaival a maga javára fordította a mérkőzést.

A magyar és a horvát csapat vasárnap 17.45 órától újra összecsap egymással.

A magyar együttes öt mérkőzés után 4/1-es győzelmi mutatóval, 12 ponttal a második helyen áll a tabellán.