Rio 2016: több ezer önkéntes nem jelent meg
Több ezer önkéntes nem jelent meg a riói olimpia versenyhelyszínein. A Folha de S. Paulo című brazil lap a szervezőbizottságtól származó adatokra hivatkozva arról számolt be, hogy az 50 ezer jelentkező 30 százaléka nem látja el feladatát.
A legtöbb önkéntesnek az ötkarikás játékok első három napján lett elege a munkájából, főként a dühös nézők szidalmai miatt. Az olimpia elején a segítők hiánya miatt adódtak közlekedési és ellátási problémák, továbbá a látogatóknak hosszasan kellett sorban állniuk a bejáratoknál. Az önkéntesek nem kapnak pénzt a munkájukért, de ingyen étkeznek és használják a tömegközlekedést.
„Az önkéntesek száma sosem csökkent le annyira, hogy vészhelyzet adódjon" – közölte Mario Andrada, a szervezők szóvivője.
A Folha de S. Paulo arról is írt, hogy mintegy száz segítő adta tovább másnak az akkreditációs kártyáját, ami nehezebb feladat elé állítja a bejáratoknál ellenőrzést végző katonákat.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





