Rio 2016: Mohamed Aida legyőzője aranyérmes lett
Az orosz Inna Gyeriglazova nyerte meg a női tőrözők olimpiai aranyérmét Rióban, a döntőben 12:11-re nyert a nála esélyesebb, négy évvel ezelőtt Londonban egyéniben és csapatban is olimpiai aranyérmes, hétszeres világ- és 12-szeres Európa-bajnok olasz Elisa Di Francisca ellen.
A bronzérmet a tunéziai Inesz Bubakri szerezte meg, aki 15:11-re legyőzte az orosz Aida Sanajevát. A magyarok közül Mohamed Aida a nyolcaddöntőben kapott ki – Gyeriglazova nem sok esélyt adott neki (15:6) –, Knapek Edina a második fordulóban búcsúzott. Gyeriglazova nem sok esélyt adott neki (15:6) –, Knapek Edina a második fordulóban búcsúzott.
RIO 2016
VÍVÁS
NŐI TŐR, EGYÉNI
1. Inna Gyeriglazova (Oroszország)
2. Elisa Di Francisca (Olaszország)
3. Inesz Bubakri (Tunézia)
4. Aida Sanajeva (Oroszország)
A magyarok közül Mohamed Aida a nyolcaddöntőben, Knapek Edina a második fordulóban kapott ki.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





