Rio 2016: magyar földön az aranygép, itthon olimpikonjaink
Nyolc óra után néhány perccel, a tervezetthez képest mintegy félórás késéssel földet ért a magyar olimpikonokat szállító Rio de Janeiró-ból Budapestre szállító úgynevezett aranygép, amellyel többek között Szász Emese, Hosszú Katinka, Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina és Csipes Tamara is hazaérkezett.
A járattal csaknem 150 fő érkezett haza, köztük sportolók, kísérők, orvosok, a MOB stábjának tagjai és újságírók. A légikikötőben a hagyományoknak megfelelően kettős tűzoltó vízsugárral fogadták a repülőgépet.
A magyar olimpiai csapat riói hőseit a Syma-csarnokban köszöntik, egy közvetlen hangulatú fogadáson az olimpia valamennyi magyar érmese színpadra lép. Az esemény sajtónyilvános, a MOB a szurkolókat is szeretettel várja.
A riói magyar csapat nyolc arany-, három ezüst- és négy bronzérmet nyert a 2016-os olimpiai játékokon.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





