Rio 2016: ezért zárták ki Vasbányait a B-döntőben
A keddi döntős programban a magyarok közül elsőként vízre szálló kenus, Vasbányai negyedik lett a B-döntőben, de utóbb kizárták.
A magyar szövetségtől kapott tájékoztatás szerint az úgynevezett ötméteres szabály megsértése miatt büntették, ami azt jelenti, hogy a bírók szerint túl közel ment a mellette haladóhoz, s „felült” a rivális farvizére.
A KSI 25 éves, ötkarikás újonca a hétfői előfutamában harmadikként zárt, majd a középfutamban nagy hajrával ugyanebben a pozícióban ért célba, de ideje nem volt elég az A-döntőhöz. A B-fináléban gyakorlatilag végig a harmadik-negyedik helyen lapátolt, s a célba negyedikként ért be.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Kopasz Bálint szerint a bajnok viselkedjen férfiként!
Kajak-kenu
2026.06.22. 11:02

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




