A férfi vegyes váltónk 22 századdal maradt le a döntőről

2016.08.12. 20:42
Gyurta Dániel úszott mellen a döntőről épphogy lemaradó vegyes váltóban (Fotó: Reuters, archív)
Gyurta Gergely és Rasovszky Kristóf sem jutott be az 1500 méteres gyorsúszás döntőjébe a riói olimpián. Gyurta összesítésben a 19. (15:06.24), Rasovszky a 35. (15:29.36) lett. A legjobb időt az olasz Gregorio Paltrinieri (14:44.51) úszta. Molnár Flóra 25.07 másodperccel a 25. helyen zárt 50 méter gyorson, és nem jutott be az elődöntőbe. A 4x100-as férfi vegyes váltó 22 századdal maradt le a fináléról.

Női ötven gyorson 12 előfutamot rendeztek, Molnár Flóra a tizedikben úszott. A magyar sportoló remekül kapta el a rajtot, 0.65 másodperces reakcióideje a második legjobb volt a futamában, ám a versenyzés már nem sikerült ilyen jól, Molnár 25.07-tel a hetedik helyen csapott célba.

A 18 esztendős magyar úszónő a 88 fős mezőnyben a 25. helyen zárt, a legjobb idővel a dán Pernille Blume (24.23) jutott be az elődöntőbe.

Rasovszky Kristóf (15:29.36) a második előfutamban versenyzett férfi 1500 gyorson, és a hatodik helyen ért célba, összesítésben a 35. lett. Gyurta Gergely az utolsó, hatodik futamban szállt vízbe, végig a mezőny második felében haladt, s végül 15:06.24-es idővel a hetedik helyen csapott célba, ami összesítésben a 19. legjobb eredménynek felel meg.

Nem jutott be a döntőbe a londoni győztes kínai Szun Jang és a pekingi aranyérmes tunéziai Usszama Melluli sem.

A leggyorsabbnak az olasz Gregorio Paltrinieri bizonyult, aki Gyurta előfutamában úszott.

35. Rasovszky Kristóf 15:29.36

A magyar férfi vegyes váltóban az eredeti tervek szerint nem Pulai Bence úszott volna harmadikként, de Cseh László minden erejével a 100 pillangó esti döntőjére készül, ezért változott a csapat összetétele.

A hátúszó Balog Gábor az utolsó helyen adta át a stafétát Gyurta Dánielnek, aki felhozta az ötödik helyre a magyar váltót. Pillangón és gyorson Pulai Bence, illetve Bohus Richárd megtartotta az ötödik pozíciót, ám az összesítésben nyolcadik helyen végző németektől (2:33.67) 22 századdal így is elmaradtunk.

A magyar váltó 3:33.89 perces idővel az ötödik helyen végzett a második előfutamban, és összesítésben a kilencedik lett.

A legjobb idővel a britek jutottak be a döntőbe, megelőzve az amerikaiakat és a japánokat.