Női ökölvívó-vb: Ancsin és Barankai is kikapott
Ancsin Katalin az 51 kilogrammos – olimpiai – súlycsoportban kikapott az olasz Marzia Davidétól az asztanai olimpiai kvalifikációs női ökölvívó-világbajnokságon.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint az Európa-bajnoki bronzérmes Ancsin szombaton a 32 között egyhangú pontozással maradt alul az első kiemelt, kétszeres vb-ezüstérmes és háromszoros Eb-győztes riválisával szemben. Ő volt az utolsó olyan magyar, aki olimpiai súlycsoportban szerepelt.
A vb az utolsó kvótaszerző viadal a női bokszolók számára, s a három ötkarikás kategóriában az első négy-négy versenyző jutott ki az augusztusi játékokra.
A másik szombati magyar, a 48 kilós Barankai Virginia szintén egyhangú pontozással kapott ki a Srí Lanka-i Erandi Kaluhath-tól a 32 között.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





