Serie A: Zapata a hátára vette a Napolit a Sassuolo ellen

2015.02.23. 20:55
Duván Zapata (91) így örült a góljának (Fotó: AFP)
A Napoli 2–0-ra nyert hazai pályán a Sassuolo ellen, míg az Inter 2–1-re diadalmaskodott a Cagliari vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.

NAPOLI–SASSUOLO

A Roma hétvégi botlásával a Napoli három pontra megközelíthette a „farkasokat", és Rafa Benítez csapata élt is a lehetőséggel. A pályára lépők közül egy vendégjátékost köszöntöttek a legnagyobb szeretettel és ovációval a hazai nézők. Paolo Cannavaróról van szó, aki Nápoly szülötte, és a csapatkapitánya is volt a Napolinak. A 33 éves védő 22 percet tölthetett a pályán, sérülés miatt ugyanis le kellett cserélni. Előtte ráadásul egy másik Sassuolo-játékos, Luca Antei is így járt.

Az eltiltott Gonzalo Higuaín távollétében Duván Zapata kezdett elöl a Napoliban, és a 23 éves kolumbiai csatár az első félidőben még elpuskázott egy nagy helyzetet, a 61. percben javított: három-négy Sassuolo-védő asszisztálása mellett 15 méterről talált a kapuba. 1–0

Kilenc perc múlva Zapata gólpasszal jelentkezett, a csapatkapitány Marek Hamsíkot szolgálta ki. 2–0

Nem sokkal később Dries Mertens magához ragadta a Serie A mostani szezonjában leggyorsabban kiállított cserejátékos címet (5 perc 33 másodperccel a pályára lépése után kapott piros lapot egy hátulról történt rossz szerelési kísérlet miatt), a Sassuolo azonban szépíteni sem tudott emberelőnyben, így maradt a 2–0.

CAGLIARI–INTER

Az Inter legutóbb 2010-ben tudott a Cagliari vendégeként nyerni – még Rafa Benítezzel a kispadján –, azóta két döntetlent és egy vereséget hozott számára ez a párosítás. A rossz sorozat most megszakadt, pedig az első félidőben az összes helyzetét elpazarolta a milánói csapat, leginkább Lukas Podolski járt ebben az élen.

A szünet után aztán gyorsan megszerezték a vezetést a fekete-kékek, Mateo Kovacic használta ki, hogy Mauro Icarditól elpattant a labda. 0–1

A 68. percben már sokkal ügyesebb volt az argentin csatár, aki gyönyörű gólt lőtt egy jó csel után. 0–2

Eldőlni látszott a mérkőzés, ám a Cagliari nem adta fel, és nagy nyomás alá helyezte a vendégek kapuját. A sérült Samir Handanovicot helyettesítő Juan Pablo Carrizo az egész mérkőzésen sokat bizonytalankodott, de ezt sokáig megúszta a csapata. Bő negyedórával a vége előtt aztán a szerencse elpártolt az argentin kapustól, akiről Samuele Longo lövése után bepattant a labda. 1–2

Az Inter múlt csütörtökön 2–0-s vezetése után csak 3–3-as döntetlenre végzett a Celtic otthonában az Európa-ligában, most azonban nem engedte ki kezéből a győzelmet.