Serie A: meglepetésre a Milan csak ikszelt a Bolognával

2022.04.04. 23:00
Simeone (középen) és a gól is rajta a képen, amiről már csak a három pont hiányzik (Fotó: Getty Images)
A Serie A 31. fordulójának első hétfő esti mérkőzésén a Verona hazai pályán 1–0-ra győzött a nyolc, veretlenül megvívott bajnoki után vereséget szenvedő Genoa ellen. A késő esti találkozón nagy meglepetésre a Milan nem tudta legyőzni a Bolognát, a San Siróban rendezett meccsen nem esett gól.

A győztes gólt Giovanni Simeone a találkozó 7. percében szerezte. Az argentin támadó idén csupán második bajnoki mérkőzésén talált be, ezt megelőzően február végén a Venezia ellen viszont triplázott, így idén négy, az idényben már 17 bajnoki gólnál jár, amivel harmadik a góllövőlistán az egyaránt 21 gólos Dusan Vlahovics és Ciro Immobile mögött.

Skorupski kapus uralta a kapuja előtti területet (Fotó: AFP)

Az esti mérkőzésen a Milan a középmezőnyben lavírozó Bolognát fogadta, és a vendégek alaposan felszívták magukat a találkozóra: az első félidő feléig helyzetre helyzetre válaszoltak Marko Arnautovicék, kimondottan lüktető játékot hozott a meccs. Más kérdés, hogy a gól nem akart sehogy sem megszületni, amelyhez az első 45 perc alapján valamivel közelebb járt a Milan, de hiába a 17 kapura lövés, kaput csupán háromszor találtak Giroud-ék, s akkor pedig Lukasz Skorupski kapus hárított.

A játék képe a fordulás után annyiban változott, hogy már jóval többet birtokolta a labdát a Milan, a Bologna pedig már alig-alig jutott el a hazaiak kapujáig. Csereként a hazaiaknál pályára lépett Ante Rebic, Zlatan Ibrahimovic és Franck Kessié is, de ez sem segített sokat: a Milan 33 kapura lövésből nem tudott betalálni – a Bologna három és fél év után tudott pontot szerezni ellene bajnoki mérkőzésen.

Spezia–Venezia 1–0 (Gyasi 90+3.)
Lazio–Sassuolo 2–1 (Lazzari 17., Milinkovics-Szavics 53., ill. H. Traoré 90+5.)
Salernitana–Torino 0–1 (Belotti 18. – 11-esből)
Fiorentina–Empoli 1–0
(N. González 58.)

Atalanta–Napoli 1–3 (De Roon 58., ill. Insigne 14. – 11-esből, Politano 37., Elmasz 81.)
Udinese–Cagliari 5–1 (Becao 38., Beto 45., 49., 73., N. Molina 59., ill. J. Pedro 32.)

1. Milan 31 20 7 4 56–29 +27 67
2. Napoli 31 20 6 5 56–23 +33 66
3. Internazionale 30 18 9 3 63–24 +39 63
4. Juventus 31 17 8 6 47–27 +20 59
5. Roma 31 16 6 9 51–35 +16 54
6. Lazio 31 15 7 9 60–46 +14 52
7. Atalanta 30 14 9 7 52–34 +18 51
8. Fiorentina 30 15 5 10 49–38 +11 50