Dybala döntött, a Juventus kiszenvedte a Milan elleni sikert

H. D.H. D.
2019.11.10. 20:35
Paulo Dybala gólja döntötte el a mérkőzést (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának rangadóján a címvédő Juventus hazai pályán a csereként pályára lépő Paulo Dybala góljának köszönhetően 1–0-ra legyőzte az AC Milant.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

Juventus–AC Milan 1–0 (Dybala 77.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Serie A 12. fordulójának záró mérkőzésén a címvédő és a jelenlegi kiírásban is még veretlen Juventus a középmezőnyben tanyázó, egy edzőváltáson már átesett AC Milant fogadta. Ráadásul a két csapat legutóbbi nyolc egymás elleni mérkőzése után mindig a torinóiak ünnepelhettek, így ezúttal is Cristiano Ronaldóék voltak a mérkőzés esélyesei.

Ehhez képest visszafogottan kezdett a Juventus, Gianluigi Donnarummának csak elvétve akadt feladata. Higuaín kiszorított helyzetből leadott lövése, valamint Cristiano Ronaldo távoli kísérlete sem lepte meg az olasz kapust. Eközben a milánói együttes egyre bátrabban kezdett támadni, az első félidő hajrájában Hernández és Piatek is tesztelte Szczesnyt – igaz, egyikük sem járt sikerrel.

Az első félidőben összességében többször próbálkozott a Milan (öt kísérlet a hárommal szemben), nem csoda, hogy az öltözőbe vonuló játékosok fülét is megüthette a nézőtérről érkező, egyre erősebb füttyszó…

A második félidőben szinte semmit nem változott a játék képe, a Juventus erőtlennek tűnt, így Sarri tíz perc után cserére szánta el magát: Cristiano Ronaldo helyére Dybalát küldte be – a portugál klasszisnak ez annyira nem nyerte el a tetszését, szó nélkül, azonnal az öltözőbe vonult…

A folytatásban Douglas Costát és Rabiot-t is pályára küldte a Juventus vezetőedzője, a gólra azonban így is a hajráig kellett várni: a 77. percben egy ügyesen felépített támadás végén Higuaín passzolt Paulo Dybalához, aki egy csel után 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

A folytatásban a milánóiak csak elvétve jutottak el az ellenfél kapujáig, akkor pedig Szczesny állta az útjukat, így a Juventus kiszenvedte az idénybeli kilencedik egygólos győzelmét, ezzel visszavette a vezetést a tabellán az Intertől.