Serie A: 21 éve nem kapott ekkora verést a Milan bajnokin

2019.12.22. 14:26
Öt gólnak örülhettek a bergamóiak (Fotó: Gazzetta.it)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában a Bajnokok Ligájában újoncként a legjobb 16 közé kerülő Atalanta fogadta a középmezőnyben küzdő AC Milant, és a második félidőben nyújtott lehengerlő teljesítményével már-már megalázó, 5–0-s vereséget mért a piros-feketékre. Ezzel véget vetett vendégei négymeccses veretlenségi sorozatának, továbbá megelőzte a Cagliarit és feljött az 5. helyre.

A Milan azzal a feltett szándékkal érkezett az Atalanta otthonába Bergamóba, hogy négy veretlen bajnoki meccsből álló sorozatát tovább építi az év utolsó bajnokiján, míg a hazaiaknak az lehetett a céljuk, hogy a legutóbbi fordulóban a Bologna vendégeként elszenvedett vereség után javítsanak, s jó szájízzel búcsúzzanak a 2019-es évtől.

Ezért a vendéglátók részéről Alejandro Gómez tett a legtöbbet, amikor a 10. percben szép egyéni akció végén éles szögből bombázott a milánóiak kapujába. Sőt, néhány perc múlva múlva Mario Pasalic kis híján megduplázta csapata előnyét, ám lövésével a lécet találta telibe.

GÓMEZ VEZETÉST SZEREZ

A szünetig a Milan egy kaput eltaláló lövéssel próbálkozott, miközben Gianluigi Donnarummának olykor bravúrt kellett bemutatnia, hogy csapatának a második félidőre maradjon – legalább elméleti – reménye a pontszerzésre.

A második félidőben aztán az Atalanta negyedóra játékot követően lezárta a meccsett, előbb MarioPasalic, majd két perc múlva Josip Ilicic talált be – először.

ILICIC MÁSODIK GÓLJA

A szlovén támadó ráadásul a 72. percben meglőtte a meccs addigi legszebb gólját (lásd fentebb), majd a végeredményt a három perccel korábban az Ilicicet váltó Luis Muriel állította be – köszönhetően nagyrészt annak, hogy Donnarumma néhány kósza pillanat erejéig egészen komolyan gondolta magáról, hogy Manuel Neuernek hívják…

DONNARUMMA HIBÁJA

A Milan 21 éve nem látott nagy verést kapott: bajnokin legutóbb 1998 májusában szenvedett 5–0-s vereséget – akkor a Roma otthonában –, s a klub hosszú históriájában mindössze negyedszer szenvedett bajnokin ötgólos vagy annál nagyobb különbségű vereséget.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ
Atalanta–AC Milan 5–0 (A. Gómez 10., Pasalic 61., Ilicic 63., 72., L. Muriel 83.)