Serie A: az udinei döntetlen elég volt, 33 év után bajnok a Napoli!

M. B.M. B.
2023.05.04. 22:37
Osimhen gólja döntött, Nápolyba kerül a scudetto! (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-élvonal (Serie A) 33. fordulójában a Napoli 1–1-es döntetlent játszott az Udinese vendégeként, és ezzel története során harmadszor hódította el a bajnoki trófeát. A másik késő esti meccsen az Empoli 3–0-ra verte a Bolognát.

UDINESE–NAPOLI 1–1

Hatalmas volt a készültség a Vezúv lábánál, ahol a telt házas Diego Maradona Stadionba gyűltek össze a nápolyi drukkerek, hogy kiszurkolják csapatuk történetének harmadik scudettóját.

Hiába birtokolta többet a labdát, nem tudta a kapuja elé szegezni a hazai csapatot a bajnoki címét bebiztosítani akaró Napoli. A 13. percben jött a hideg zuhany: Sandi Lovric káprázatos gólt ragasztott a nápolyi kapu bal felső sarkába (GÓLVIDEÓ ITT).

A kapott gól után nyomni kezdett Luciano Spalletti együttese, de a szünet előtt csak Osimhen fejese járt közel a gólhoz – igaz, a nigériai csatár sem találta el Silvestri kapuját.

A fordulás után hét perccel megszületett a minden nápolyi által hőn áhított találat: Kvarachelia lövését Silvestri Victor Osimhen elé ütötte, a nigériai csatár pedig három meccs óta tartó gólcsendjét megtörve a hálóba küldte a labdát (GÓLVIDEÓ ITT).

Érdekesség, hogy ez volt Osimhen 22. gólja az olasz bajnokságban. A 24 esztendős klasszis – Samuel Eto'ót megelőzve – minden idők legtöbb találatot jegyző afrikai játékosa lett egy adott olasz bajnoki idényre vetítve. A gól hírére Nápolyban fülsiketítő hangorkánban borult füstbe – a szurkolók ismét kitettek magukért – a legendás, korábban San Paolo néven ismert Maradona-stadion.

A hátralevő időben több gól nem született – a Napoli története során harmadszor ült fel Itália trónjára!

EMPOLI–BOLOGNA 3–1

Már a 36. másodpercben gólt ünnepelhetett a Carlo Castellani Stadion közönsége: egy laposan érkező beadás az egyébként jól helyezkedő bolognai védő, Jhon Lucumi térdéről pattant a saját kapujába (ÖNGÓLVIDEÓ ITT)

Az első félidő ráadásában megduplázódott a hazai előny: egy bal oldali szabadrúgást Jean-Daniel Akpa-Akpro csúsztatott fejjel a kapuba (GÓLVIDEÓ ITT).

A második félidőben Nicolo Cambiaghi is beköszönt, majd a hajrában Orsolini tizenegyesből szépített – összességében így is simán gyűjtötte be a három pontot az Empoli.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ
Empoli–Bologna 3–1
(Lucumi 1. – öngól, Akpa-Akpro 45+1, Cambiaghi 68., ill. Orsolini 88.)
Udinese–Napoli 1–1 (Lovric 13., ill. Osimhen 52.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Lazio–Sassuolo 2–0 (Felipe Anderson 15., Basic 90+2.)
Monza–Roma 1–1 (Caldirola 39., ill. El Shaarawy 24.)
Kiállítva: Celik (90+5. – Roma)
Verona–Internazionale 0–6 (Gaich 31. – öngól, Calhanoglu 36., Dzeko 37., 61., La. Martínez 55., 90+2.)
Milan–Cremonese 1–1
(Junior Messias 90+3., ill. Okereke 77.)
Kiállítva: Pickel (90+6. – Cremonese)
Juventus–Lecce 2–1 (Paredes 15., Vlahovics 40., ill. Ceesay 37. – 11-esből)
Atalanta–Spezia 3–2 (De Roon 32., Zappacosta 48., Muriel 54., ill. Gyasi 18., Burabia 64.)
Salernitana–Fiorentina 3–3 (B. Dia 10., 59., 81. – a harmadikat 11-esből, ill. N. González 38., Ikoné 71., Biraghi 84.)
Sampdoria–Torino 0–2 (Buongiorno 31., Pellegri 90+4.)