Serie A: az Inter hibát hibára halmozott, aztán beállt Dzeko...

P. K.P. K.
2021.10.02. 22:41
Edin Dzeko (9) jött, látott, és az Inter győzött (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában az Inter Edin Dzeko beállása után a második félidőben fordított, és 2–1-re győzött a Sassuolo vendégeként.

A címvédő és a 7. forduló előtt 3. helyen álló Inter védelme már a meccs elején is bizonytalannak tűnt a 12. helyezett, legutóbbi négy bajnoki meccséből hármat elveszítő Sassuolo otthonában, majd aztán hibát hibára halmozott...

Előbb Milan Skriniar buktatta Jérémie Bogát a tizenhatoson belül, és a 11-est Domenico Berardi gólra is váltotta. 1–0

A következő hiba akkor jött, amikor Berardit hagyták lőni a vendégek a tizenhatos előteréből, de Samir Handanovic kapus nagyot védett. A következő hibát Stefan de Vrij követte el, aki úgy passzolt hátrafelé, hogy tulajdonképpen kiugratta a Sassuolo támadóját, Grégoire Defrelt, aki aztán ütközött a kifutó Handanoviccsal, ám Luca Pairetto játékvezető nem látta szabálytalannak a kapust – a gazzetta.it is úgy fogalmaz élő tudósításában, hogy megkérdőjelezhető döntés született.

Az 57. percben aztán minden megváltozott. Beállt ugyanis Edin Dzeko, és a 35 éves bosnyák csatár rögtön az első labdaérintéséből gólt szerzett: Ivan Perisic bal oldali beadását követően fejelt a kapuba. 1–1

Aztán pedig Dzeko kiharcolt egy 11-est, amelyet Lautaro Martínez gólra is váltott, amivel eldőlt a meccs, mert Dzekónak ugyan volt még egy lesgólja, Berardinak meg egy helyzete, aminél Handanovic védett, de az eredmény már nem változott. A legutóbbi két tétmeccsén (Atalanta, Sahtar) ikszelő Inter így az első félidőben látott védelmi hibák ellenére 2–1-re győzött.

SERIE A
7. FORDULÓ

Sassuolo–Internazionale 1–2 (Berardi 22. – 11-esből, ill. Dzeko 58., L. Martínez 78. – 11-esből)