Győzelemmel felérő döntetlent játszott a Juventus Rómában

2015.03.02. 20:40
Seydou Keita fejese után egy pontot otthon tartott a Roma a Juve ellen (Fotó: Reuters)
Hiába vezetett a Juventus, és hiába került emberelőnybe is, mégis egyenlíteni tudott ellene a házigazda AS Roma az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának szuperrangadóján.

OLASZORSZÁG, SERIE A
25. FORDULÓ

AS Roma–Juventus 1–1 (S. Keita 78., ill. Tévez 64.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az olasz labdarúgás szuperrangadóján hatalmas elánnal kezdtek a felek (a Vinnie Jones-i babérokra törő Daniele De Rossi már a 14. másodpercben letesztelte egy kemény becsúszással, hogy Arturo Vidal tényleg rendesen felépült-e kisebb sérüléséből), de jellemző módon az első 45 percben egyetlen komoly helyzet akadt: Kosztasz Manolasz centiméterekkel gurított csak a jobb sarok mellé.

Pontosabban: saját kapujának jobb sarka mellé.

Sokkal többet birtokolták a labdát a rómaiak (mint a bajnokságban szinte mindig), de kósza íveléseik semmilyen veszélyt nem jelentettek, igaz, a vendégkontrák sem ugrasztották sokszor talpra a szurkolókat.

Felpörgött a folytatásra a rangadóra kilencpontos előnnyel érkező Juve, amely sokkal jobban futballozott ellenfelénél a szünet után, és Carlos Tévez remekül eltalált szabadrúgásával a 64. percben előnybe is tudott kerülni. 0–1!

Majdnem ilyen fontos, hogy az eset előtt kiállították a Vidalt buktató Vaszilisz Toroszidiszt – innentől kezdve nyitva volt az aranykapu a torinóiak előtt, csak át kellett volna rajta bújniuk.

Rudi Garcia bevetette gyorsan a Radja Nainggolan, Alessandro Florenzi, Juan Iturbe hármast (Adem Ljajicsot, Francesco Tottit és De Rossit kapta le a pályáról), de az egyenlített, akitől talán legkevésbé várta: a veterán szűrő, Seydou Keita, aki Florenzi beadását bólintott a kapu közepébe. 1–1!

Claudio Marchisio egyébként könnyedén felszabadíthatott volna a gólvonal előtt, ám nem találta el (jól) a labdát.

A hajrában a „farkasok” jobban csipkedték magukat, teljes passzivitásba süllyedt a Juventus, de végül maradt a döntetlen, amelynek a címvédő örülhet jobban.

„A Jóisten büntetése, hogy nem nyerjük meg a Scudettót, mert korábban magabiztosan nyilatkoztam” – sóhajtozott nemrégiben elkeseredésében Rudi Garcia, akinek csapata sorozatban hatodszor ikszelt odahaza a Serie A-ban (klubrekord), így aztán tényleg deus ex machina kell nekik a Scudettóhoz. Csapata innentől kezdve inkább hátrafelé tekintgethet a tabellán.

„Van még 13 bajnoki mérkőzés hátra, és ezeken 39 pontot lehet szerezni, ráadásul közelít a Napoli is” – vette le a terhet emberei válláról még a mérkőzés előtt Massimiliano Allegri, de természetesen maga is tisztában van azzal, hogy sokkal többet nyert itt csapata az egy árva pontnál...

1. Juventus 25 17 7 1 52–14 +38 58
2. Roma 25 13 10 2 38–19 +19 49
3. Napoli 25 13 6 6 44–31 +13 45
4. Lazio 25 13 4 8 43–27 +16 43
5. Fiorentina 25 11 9 5 37–24 +13 42
6. Sampdoria 25 9 12 4 32–28 +4 39
7. Genoa 24 9 9 6 36–29 +7 36
8. Torino 25 9 9 7 28–25 +3 36