Serie A: a tartalékos Juventus 3-1-re legyőzte a Napolit

2015.05.23. 19:56
A Juventustól a nyáron alighanem távozó Simone Pepe góllal búcsúzott a torinói stadiontól (Fotó: AFP)
A bajnok Juventus 3–1-re legyőzte a Napolit az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) utolsó előtti fordulójában. A Napolinak volt esélye a győzelemre is Torinóban, ám végül nagyon csúnyán veszítette el a mérkőzést, a hajrában két gólt is kapott, utóbbit tizenegyesből, miután Miguel Britos megfejelte Álvaro Moratát. Az esti mérkőzésen az Inter 3–2-es vereséget szenvedett a Genoa vendégeként. Sikerével a Genoa El-indulást érő helyen áll.

Furcsán alakult a Serie A utolsó fordulóinak sorsolása, hiszen a Juventus–Napoli összecsapásról akár azt is lehetett vélni a szezon elején, hogy a bajnoki címről dönt, ehhez képest a torinóiak a biztos bajnoki cím tudatában fogadták a nápolyiakat, akiknek azért kellett kaparniuk, hogy az utolsó fordulóra egyáltalán életben maradjon BL-indulási reményük.

Ahhoz képest, hogy a motivációs szint alapján jókora különbség is lehetett volna, Massimiliano Allegri vegyes, B-csapatba hajló kezdősora nagyon is harciasan játszott a kezdetektől fogva. A meccs Dries Mertens lövésével kezdődött (a belga először kezdett José Callejónnal és Lorenzo Insignével együtt az idényben!), ám a folytatásban átvette a kezdeményezést a Juve, és gyorsan meg is szerezte a vezetést. Kingsley Coman nagyszerű labdájával (a francia tökéletesen emelte át a védők felett) Roberto Pereyra került ziccerbe, és nem hibázott, a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

Az első félidő hátralévő részében nem a futball szép oldala került előtérbe, sok volt a kemény belépő, sérülés miatti ápolás, kevés volt a helyzet. Az aktívan játszó Mertens ugyan nem járt távol az egyenlítéstől, de lövése fölé szállt, Gianluigi Buffonnak ekkor még nem kellett védenie.

A második játékrész viszont úgy kezdődött, hogy tizenegyeshez jutott a Napoli. Kwadwo Asamoah ért bele a labdába kézfejjel, Luca Banti szándékosnak látta a mozdulatot, így a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Lorenzo Insigne állt, ám Buffon kiütötte a jobb alsóba tartó labdát, csakhogy a berobbanó David López a kapuba helyezett. 1–1

A veterán kapusra a gól ellenére sem lehetett sok panasz, López kapáslövését óriási bravúrral tolta ki szögletre a félidő közepén, majd a sarokrúgás után a csereként pályára lépő Marek Hamsík fejesénél is jól védte a bal alsó sarkot.

A Juventus pedig a 77. percben büntetett, Álvaro Morata Stefano Sturaróhoz passzolt, aki látványosan gyorsan otthagyta Raúl Albiolt, majd 15 méterről a léc alá lőtt, Mariano Andújar hiába nyújtózott. 2–1

A Napolinak maradt helyzete az utolsó tíz percre, López kis híján kihasználta Buffon rossz kijövetelét, Manolo Gabbiadini fejesénél viszont a helyén volt a kapus. Kontráival a Juve is eldönthette volna a meccset, a hosszabbításban pedig előbb elmaradt egy büntető Morata buktatásáért, majd jött egy másik, miután Miguel Britos dolgot csinált a hajrában. Az uruguayi védő kirívóan sportszerűtlen módon megfejelte Moratát, miközben a labda nem is járt a környéken, ám az asszisztens látta az esetet – piros lap és (mivel az eset a tizenhatoson belül történt) tizenegyes! A mérkőzés a bajnokságban 1137 nap után újra a kapuba találó Simone Pepe góljával ért véget.

A Juventus 3–1-re nyert; a Napoli lemondhat a BL-ről?

A 2014–2015-ös szezonban ismét a Juventus a Serie A uralkodója!

Így fejelték le Moratát

OLASZORSZÁG, SERIE A
37. FORDULÓ

Juventus–Napoli 3–1 (Pereyra 13., Sturaro 77., Pepe 93. – 11-esből, ill. D. López 50.)
Genoa–Internazionale 3–2 (Pavoletti 24., Lestienne 41., Kucka 89., ill. Icardi 19., Palacio 30.)

1. Juventus 37 26 8 3 70–22 +48 86
2. Roma 36 18 13 5 51–28 +23 67
3. Lazio 36 20 6 10 66–34 +32 66
4. Napoli 37 18 9 10 68–50 +18 63
5. Genoa 37 16 11 10 61–44 +17 59
6. Fiorentina 36 16 10 10 55–44 +11 58
7. Sampdoria 36 13 15 8 45–39 +6 54
8. Internazionale 37 13 13 11 55–45 +10 52