Serie A: a partjelző tévedett, a VAR nem – nyert a Monza

P. K.P. K.
2023.03.04. 16:59
A Serie A 25. fordulójának szombati első meccsén a Monza 2–1-re megverte az Empolit. A később kezdődő Atalanta–Udinese találkozón nem született gól.

MONZA–EMPOLI

A Serie A 25. fordulóját a 13. helyről váró Empoli abban a reményben léphetett pályára a legutóbbi két meccsét elveszítő Monza otthonában, hogy egy győzelemmel megelőzheti a tabellán a két hellyel és egy ponttal előtte álló ellenfelet.

Csakhogy Paolo Zanetti csapata öt meccse nem nyert, igaz, legutóbb még januárban szintén idegenben, az Intert tudta legyőzni. A Monza ellen ezen a meccsen azonban nem volt reális esélye a győzelemre, még úgy sem, hogy többet birtokolta a labdát.

A Monza a leshatárról kiugró Patrick Ciurria révén a 19. percben szerezte meg a vezetést – a partjelző elsőre elvette volna a gólt, de a VAR jelezte, nem volt les. A második félidő elején Martin Satriano fejesével egyenlített az Empoli, de a Monza Armando Izzo szöglet utáni fejesével a 67. percben válaszolni tudott, ezzel 2–1-re győzött, így a tabellán növelte előnyét szombati vendégével szemben.

ATALANTA–UDINESE

A legutóbbi öt bajnokijából csak egyet megnyerő, négyet pedig elveszítő Atalanta a második félidő elején sora dolgozta ki a helyzeteket az Udinese elleni mérkőzésen, de egy órányi játék után is még 0–0 állt az eredményjelzőn.

Gian Piero Gasperini ekkor pályára küldött két, az elmúlt években meghatározónak számító, de az utóbbi időben egyaránt sérüléssel bajlódó csatárát, a kolumbiai Luis Murielt és a horvát Mario Pasalicot, akik közül utóbbi kevesebb mint egy perccel a beállása után rögtön gólhelyzetbe került, de ki is hagyta.

A folytatásban mindkét csapatnak volt még lehetősége, de maradt a gól nélküli döntetlen.