Serie A: a Lazio idegenben verte meg az éllovas Napolit

B. A.B. A.
2023.03.03. 22:47
A Lazio idegenben verte meg a Napolit (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának nyitómérkőzésén a Lazio Matías Vecino távoli góljával legyőzte a listavezető Napolit és előrelépett a tabella második helyére.

A Napoli az elmúlt négy mérkőzését megnyerte a Lazio ellen, sőt a rómaiak idegenben legutóbb 2015-ben tudtak diadalmaskodni. Az első lehetőség a vendég Lazio előtt adódott az ötödik percben, Matías Vecino csúsztatását azonban Giovanni Di Lorenzo a gólvonalról kifejelte. Az uruguayi játékos helyzetén kívül sokáig nem alakult ki komoly lehetőség az első félidőben.

A második játékrészben már nem állította meg senki Vecinót, 20 méterről gyönyörű kapásgólt lőtt. 0–1

Bő tíz perccel később óriási egyenlítési lehetősége volt a Napolinak, Victor Osimhen fejese a felső lécen csattant. Kapufájuk a vendégeknek is volt, a 90. percben Szergej Milinkovics-Szavics szabadrúgása a lécről az alapvonalon kívülre pattant.

A Napolinak véget ért a nyolc mérkőzés óta tartó győzelmi szériája a bajnokságban. Aggódnia azonban nem kell, előnye így is 17 pont a második helyre feljövő Lazio előtt.