Serie A: a Milan hazai pályán kapott ki az Atalantától

2017.12.23. 19:55
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójában az AC Milan haza pályán 2–0-s vereséget szenvedett az Atalantától.

A 14. percen a kapuba talált a Milan, azonban Patrick Cutrone kezéhez ért a labda, a játékvezető pedig a videobíró segítségét alkalmazva nem ítélt gólt.

Alig húsz perc múla Byran Cristante egy szabadrúgást követően Gianluigi Donnarumma hibája után a 32. percben szerezte meg a vezetést az Atalantának.

A 71. percben el is dőlt a három pont sorsa, amikor Josip Ilicic egy balról érkező beadást értékesített. A szlovén labdarúgó legutóbbi négy mérkőzésén ötödször volt eredményes.

Gennaro Gattuso mérlege eddig a milánóiak kispadján: hat tétmérkőzés, két győzelem, egy döntetlen, három vereség. Hét szerzett, tíz kapott gól.

A Milan az előző szezonban 18 forduló után 36 pontot gyűjtve a harmadik helyen állt. Ebben az idényben 18 forduló után 24 pontot sikerült gyűjtenie a gárdának, amely jelenleg a 11. helyre elég.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA:

A szombat délutáni mérkőzésekről IDE kattintva olvashat bővebben.

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ

Milan–Atalanta 0–2 (Cristante 32., Ilicic 71.)

KÉSŐBB
20.45: Juventus–Roma (Tv: Digi Sport1)

KORÁBBAN:
Genoa–Benevento 1–0 (Lapadula 91. – 11-esből)
Napoli–Sampdoria 3–2 (Allan 16., Insigne 33., Hamsík 39., ill. G. Ramírez 2., Quagliarella 27. – 11-esből)
Sassuolo–Internazionale 1–0 (Falcinelli 34.)
SPAL–Torino 2–2 (Viviani 42., Antenucci 69. – 11-esből, ill. Falque 1., 10.)
Udinese–Hellas Verona 4–0 (Barak 28., 68., Widmer 44., Lasagna 80.)
Lazio–Crotone 4–0 (J. Lukaku 56., Immobile 78., Lulic 86., F. Anderson 89.)