Kétszer is egyenlített a Milan a Roma ellen

2013.12.16. 20:45
Gabriel kapus nem a legjobban szállt be a meccsbe, de Muntari gólja pontot mentett a Milannak (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 16. fordulójának záró mérkőzésén az AC Milan és az AS Roma találkozott egymással. A vendégek kétszer is előnyhöz jutottak, de a tartalékos hazaiak mindkétszer egyenlíteni tudtak. A Roma hátránya immáron öt pont az éllovas Juventus mögött, a Milan a 10. helyen áll a tabellán.

OLASZORSZÁG, SERIE A
16. FORDULÓ

AC MilanAS Roma 2–2 (Zapata 29., Muntari 78., ill. Destro 13., Strootman 51. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mint mostanában mindig, a sérültek számbavételével vezették fel a sajtóban az AC Milan mérkőzését, ezúttal Kévin Constant, Ignazio Abate, Walter Birsa, Stephan El Shaarawy és Robinho fémjelezte a kidőlők sorát, míg aktuális vendégükhöz, az AS Romához visszatért a lassan már a klub címerébe is bekerülő Francesco Totti. A rómaiak mestere, Rudi Garcia azt fejtegette a találkozó előtt, hogy mindenképpen győzni szeretnének a Giuseppe Meazzában, és egy negyedóra sem telt a mérkőzésből, amikor Kevin Strootman remek beadását Mattia Destro gólra váltotta: 0–1!

Finoman szólva sem állt a helyzet magaslatán ennél a találatnál a hazai védelem, de később azért megemberelték magukat a hazai hátvédek: Daniele Bonera bemutatott két csodálatos mentést, Cristián Zapata egy klasszis becsúszást, majd utóbbi a 29. percben egy szöglet után közelről a kapuba fejelt. 1–1!

Hiába alakított ki sokkal több gólhelyzetet a fővárosi csapat, a szünetre döntetlennel vonulhattak a felek.

A második félidőt is az AS kezdte jobban, a szünetben a lesérült Christian Abbiati helyére beállt Gabriel teljesen fölöslegesen buktatta Gervinhót, a jogos büntetőt pedig Kevin Strootman értékesítette. 1–2!

Támadt, támadt ez követően a Milan, csak éppen helyzetbe sokáig nem került, pedig a középpályás Andrea Polit az ék Alessandro Matri váltotta, miközben a vendégeknél beszállt az utolsó fél órára Totti is. Mintha túlságosan is ráült volna előnyére a Roma, és ennek meglett a böjtje, mert a hajrára fordulva az első hazai gólnál az asszisztot jegyző Sulley Ali Muntari egy szép akció végén kiegyenlített: 2–2!

Az utolsó percek feszült hangulatban teltek, Gabriel betetőzte peches napját Urby Emanuelson letaglózásával (le is kellett cserélni a hollandot), de több gól már nem született, pedig Mario Balotelli és Gervinho előtt is adódott egy-egy ziccer a legvégén.

Érdekes mérkőzés volt, a végén történtek miatt igazából egyik csapat sem lehet elégedett, mert nyerhetett volna, de egyik fél sem lehet teljesen elégedetlen, mert könnyen ki is kaphatott volna.

A Roma hátránya immáron öt pont az éllovas Juventus mögött.