Juve-Samp: gólfesztivál és döntetlen

2010.09.12. 17:04
Quagliarella (jobbra, takarásban), a kapufa és Pepe hozta össze a Juve második gólját (Fotó: Action Images)
A Juventus 3–3-as döntetlent játszott a Sampdoriával az olasz labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában. Koman Vladimir 58 percet játszott a genovai együttesben. Rudolf Gergely is pályára lépett a Genoában, a magyar csatár a 79. percben – 3–1-es hátránynál – állt be a piros-kékekhez, de nem tudott segíteni együttesén.

JUVENTUS–SAMPDORIA

Pikáns mérkőzésre készült Luigi Delneri, a Juventus edzője, hiszen a Sampdoria látogatott a Stadio Olimpicóba, amelyiknek alapjait az elmúlt szezon során éppen ő tette le. Igaz, annak a Sampnak egyik fontos ékköve, Giampaolo Pazzini ezúttal hiányzott sérülés miatt, helyére Nicola Pozzi került be a kezdőbe.

CASSANO, A JUVE-MUMUS
Antonio Cassano a hetedik gólját szerezte a Serie A-ban a Juventus ellen, a genovai csatár egyik olasz csapat ellen sem ilyen eredményes, a vasárnapi gólja viszont az első, amit Torinóban könyvelhetett el a fehér-feketék ellen.

Delneri nem változtatott az elmúlt heti, Bari elleni vereség (0–1) alkalmával pályára küldött kezdőcsapathoz képest. Nehéz megítélni, hogy ennek egyenes következménye volt-e, de a Juve játéka nem tűnt sokkal jobbnak az első félidőben…

A genovaiak legalább annyit birtokolták a labdát, mint a hazaiak, igaz, veszélyt elsősorban ellentámadásaik jelentettek. Így történhetett, hogy amikor Pozzi a 36. percben vezetést szerzett a vendégeknek, addigra már ő és Antonio Cassano is kihagyott egy ziccert (mindkét alkalommal Marco Storari védett).

A gólról egyébként érdemes hosszabban is írni, ugyanis egyrészt szép támadás végén született, másrészt a támadásban kulcsszerepet játszott a találkozón kezdőként 58 percet játszó Koman Vladimir is. Válogatottunk ugyan labdába nem ért az akciónál, de szépen lépte át Cassano beadása után a labdát, amit Pozzi „simított” a jobb alsó sarokba. 0–1

Alessandro Del Piero szabadrúgásból szinte azonnal válaszolt (centikre ment el a labda a jobb felső saroktól), de Claudio Marchisio egyenlítő góljára sem kellett sokat várni. A középpályás Milos Kraszics visszafejelése után lőtt droppból a hálóba. 1–1

A szünet után szerencsés módon hamarosan átvette a vezetést a Juve. Jobb oldali beadást követően Fabio Quagliarella közvetlen közelről a kapufát találta el, ám a csapattársa és a kapufa közé beszoruló –  amúgy lesen álló – Simone Pepe közelről a hálóba kotort. 2–1

Angelo Palombo kiváló előkészítése után Cassano a félidő közepén egyenlített, ám gyorsan jött a válasz a Juvétól, Pepe lövése után Gianluca Curci még védett, de a kipattanóra – a lesgyanús helyzetben lévő – Quagliarella reagált a leggyorsabban. 3–2

Nem volt azonban még vége az „őrületnek”: a csereként beálló Guido Marilungo remek előkészítése után Pozzi egyenlített fejesből. A mérkőzés hajrájában ugyan még mindegyik oldal előtt adódott kisebb lehetőség, de az eredmény már nem változott. Juventus–Sampdoria 3–3

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKRŐL

A forduló meglepetését a Chievo szolgáltatta, amely a Genoa vendégeként 1–0-s hátrányból nyert 3–1-re. A hazaiaknál a 79. percben – már kétgólos hátránynál – pályára lépett Rudolf Gergely, de segíteni nem tudott csapatán.

A Catania két büntetővel győzte le a Parmát, a Lazio–Bologna meccsen az utolsó félórában potyogtak a gólok, aminek a hazaiak örülhettek jobban, a Leccének egy találat elég volt a Fiorentina legyőzéséhez.