A 17 éves Balotelli kitűnő játékával győzött az Inter Bergamóban

2008.04.06. 17:34
Az Internazionale 2-0-ra győzött az Atalanta ellen Bergamóban, és ismételten 4 pontra növelte előnyét a tabella élén. Győzött a Fiorentina és a Sampdoria is. A nap győzelmét a Catania aratta, meglepetésre idegenben nyert az Empoli.
Patrick Vieira (balra) és Mario Balotelli: gólszerző gratulál a gólszerzőnek
Fotó: Reuters

Az Internazionale győzelmét főleg a fiatal Mario Balotelli remeklésének köszönheti. A ghánai szülőktől származó, de olasz támadó a milánóiak összes komoly helyzetéből kivette a részét.

A 21. percben szöglete után az ötösön hatalmasat birkozó Patrick Vieira fejelt a kapuba (1-0).

Az 1990-es születésű tehetség a második félidőben is villogott. A 71. percben pazar, "oda sem nézős" passzt adott Cruznak, aki elől Pellegrini mentett hatalmasat. Majd három perccel később a mérkőzést is eldöntötte.

Egy előreívelést Sztankovics szép mozdulattal játszotta át védője mellett, így Balotelli egyedül vezethette a kapura a labdát, csinált egy laza cselt Coppola kapus mellett, és a hálóba passzolt (2-0).

Az Inter sima győzelmet aratott, és négy ponttal vezeti a bajnokságot a Roma előtt.

A Fiorentina Pazzini találatával tartotta otthon a 3 pontot a Reggina ellen, így őrzi a 4. helyet - de a BL-t érő pozícióért még óriási roham várható a hajrában.

Az Udinese nem bírt idegenben a Sienával, így az északiak nem tudták visszaelőzni a Milant, és a Maggio és Bonazzoli góljával győzelmet arató Sampdoria is megelőzte őket.

A kiesés ellen küzdők közül a vasárnapi délutánon a Catania játszotta a legnagyobbat: 3-0-ra verték a bajnokságban több nagy csapatot is megszorító Napolit.

A Torino meglepetésre kikapott a forduló előtt még utolsó helyen álló Empolitól, amely így megelőzte a Regginát és a Cagliarit.