Gyász: elhunyt a kétszeres Európa-bajnok magyar ökölvívó

MTI MTIMTI MTI
2014.10.09. 10:51
Hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Badari Tibor, kétszeres Európa-bajnok ökölvívó.

A magyar sportági szakszövetség csütörtökön tájékoztatta az MTI-t a Mátészalkán született 66 éves sportember haláláról, aki hónapok óta rákbetegséggel küzdött.

Badari Tibor a Csepeli Papír és a Bp. Honvéd versenyzője volt, legnagyobb sikereit 1971-ben a madridi és az 1975-ös katowicei Európa-bajnokságon érte el. Előbbit harmat-, utóbbit pedig pehelysúlyban nyerte meg. A magyar válogatottban 1967 és 1976 között szerepelt, a mexikóvárosi és a montreali olimpián is részt vett. Sportolói karrierjét követően edzői diplomát szerzett, a Honvéd és a Zuglói BC vezetőedzője is volt.

Legfrissebb hírek

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
16 órája

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
21 órája

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban

Foci vb 2026
23 órája

Gyász: elhunyt az 1958-as osztrák vb-csapat utolsó tagja

Minden más foci
2026.06.21. 13:25

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Gyász: 58 évesen elhunyt a francia élvonalbeli csapat edzője

Francia labdarúgás
2026.06.17. 21:18

Gyász: elhunyt a világbajnok brazil futballista

Minden más foci
2026.06.12. 08:34

Elhunyt Terjék István válogatott jégkorongozó

Jégkorong
2026.06.11. 07:06
Ezek is érdekelhetik