Találatok a Zimbabwe címkére

Találatok száma: 29

Afrika-kupa: Kenya és Zimbabwe sem vehet részt a selejtezőben

2022-05-24 12:20:10

A kenyai és zimbabwei labdarúgó-válogatott sem vehet részt a 2023-as Afrika-kupa jövő héten kezdődő selejtező-sorozatában.

Zimbabwe Kenya FIFA Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa

Vb 2022: legyőzte Dél-Afrikát, és továbbjutott Ghána

2021-11-14 16:36:08

Sima, 2–0-s győzelmet aratott a Kongói Demokratikus Köztársaság a közvetlen riválisa, Benin ellen a 2022-es labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezőjének második szakaszában, így csoportgyőztesként továbbjutott a harmadik szakaszba. Később Ghána 1–0-ra legyőzte Dél-Afrikát, így ott lesz a következő szakaszban.

vb 2022 foci vb 2022 afrikai vb-selejtező Zimbabwe Tanzánia Madagaszkár

Videó: parádés gólt szerzett a Manchester City szélsője

2020-11-16 18:16:56

Habár Algéria kétgólos előnyt bukott el a Zimbabwe elleni, 2–2-re végződő Afrika-kupa-selejtezőn, Rijad Mahrez, a Manchester City szélsője gyönyörű gólt szerzett, amiről valószínűleg sokáig fognak még beszélni.

Zimbabwe Rijad Mahrez Algéria Afrika-kupa

Afrika-kupa: Egyiptom hibátlanul csoportelső, a KDK kitömte Zimbabwét

2019-06-30 22:49:27

Az Egyiptomban zajló Afrika-kupa csoportkörének utolsó fordulójában az A-csoportban a házigazda Egyiptom 2–0-ra legyőzte Ugandát, így 100 százalékos teljesítménnyel, kapott gól nélkül nyerte a négyest. Uganda a veresége ellenére is befutott a továbbjutást jelentő második helyre, miután a Kongói DK 3–0-ra elpáholta Zimbabwét.

Zimbabwe Uganda Kongói DK Egyiptom Afrika-kupa

Afrika-kupa: hazai győzelem a kontinensbajnokság rajtján

2019-06-21 23:14:31

A házigazda Egyiptom 1–0-ra legyőzte Zimbabwét a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája péntek késő este lejátszott nyitó mérkőzésén.

Zimbabwe Egyiptom Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: Tunézia negyeddöntős, Algéria kiesett

2017-01-23 21:37:26

Tunézia labdarúgó-válogatottja 4–2-re legyőzte Zimbabwét a Gabonban zajló Afrika-kupa B-csoportjának utolsó fordulójában, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Zimbabwe Tunézia Szenegál Algéria Afrika-kupa

Afrika-kupa: Tunézia javított, Szengál továbbjutott

2017-01-19 19:01:50

Az Afrikai Nemzetek Kupáját a Szenegáltól elszenvedett 2–0-s vereséggel kezdő Tunézia Algéria ellen javított a B-csoportban. Szenegál második mérkőzését is megnyerte, és csoportelsőként  továbbjutott.

Zimbabwe Tunézia Szenegál Algéria Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa 2017

Afrika-kupa: a kontinens legjobbja duplázott, és pontot mentett

2017-01-15 18:53:08

A Gabonban zajló Afrika-kupa B-csoportjában Algéria és Zimbabwe 2–2-es döntetlent játszott egymással.

Zimbabwe Rijad Mahrez Algéria Afrika-kupa 2017 Afrika-kupa

Videó: nekiment a bírónak, aki a piros lappal ütött vissza

2016-09-26 12:52:05

Egészen bizarr verekedést láthattak Zimbabwében, a Vic Falls Tigers–Amagagasi sokadosztályú találkozón. A piros lap felvillanása után ugyanis az egyik játékos ököllel támadt a bíróra, aki azonban nem hagyta magát sokáig, piros lappal a kezében ütött vissza. Nagy valószínűséggel mindketten eltiltásra számíthatnak a közeljövőben.

videó verekedés bíró Zimbabwe

Rio 2016: nem nyertek érmet, minden olimpikont lecsuktak – sajtóhír

2016-08-29 11:36:14

Zimbabwét összesen 31 sportoló képviselte a riói olimpián, ám a dobogóra egyikük sem tudott felállni. Aminek otthonukban finoman szólva nem örültek.

olimpia 2016 börtön Zimbabwe Robert Mugabe Rio 2016

Rio 2016: Marozsánék kikaptak, de így is továbbjutottak

2016-08-09 23:31:05

Németország – Marozsán Dzseniferrel a soraiban – kikapott Kanadától a riói olimpia női labdarúgótornájának harmadik fordulójában, ám így is továbbjutott.

Zimbabwe Rio 2016 Németország Marozsán Dzsenifer Kanada Ausztrália

Rio 2016: hihetetlen – leselejtezett mez, kollégiumi szoba, cukorgyári munka

2016-08-09 12:24:18

Nyomorúságos körülmények közül jutott ki a riói olimpiára a zimbabwei női labdarúgó-válogatott.

labdarúgás Zimbabwe Rio 2016

Rio 2016: a Bayern új játékosa brutális belépőt szenvedett el

2016-08-04 21:38:59

A riói olimpián szereplő német női labdarúgó-válogatott játékosa, Simone Laudehr brutális belépőt szenvedett el a Zimbabwe elleni csoportmérkőzésen (6–1), amelyen a 19. percben le is kellett cserélni. A 30 esztendős játékos – aki az 1. FFC Frankfurt mezét a Bayern Münchenére cseréli – megúszta bokaszalag-húzódással, de egyelőre nem tudni, hogy mikor térhet vissza a pályára. A szabálytalanságot elkövető Lynett Mutokuto sárga lapot sem kapott a megmozdulásért.

videó sérülés női labdarúgás női foci Zimbabwe Simone Laudehr

Edzősors: ilyen nincs! Itt a legőrültebb magyar átigazolás

2016-02-27 09:02:32

Hallottunk már az utóbbi időben egy-két érdekes szerződésről, de most az internetet bújva ráleltünk a legváratlanabb magyar „átigazolásra”…

nemzetközi átigazolás edzősors Zimbabwe Zambia Posta Sándor

Videó: Zimbabwében is próbálkoztak a Messi-büntetővel, ez a vége!

2016-02-25 13:40:32

Lionel Messi pimasz büntetője az egész világot bejárta, és természetesen követői is akadtak az argentin klasszisnak. Igaz, nem mindenkinek sikerült olyan tökéletesen a végrehajtás, mint a Barcelona játékosainak. Most Zimbabwében próbálták utánozni. Kevés sikerrel…

videó tizenegyes büntető Zimbabwe Lionel Messi Barcelona

Videó: öt emberen gázolt át, majd lehetetlen szögből talált be

2015-04-03 11:25:55

Hihetetlen gólt szerzett az egyik zimbabwei labdarúgó a bajnokságban. A futballista a fél csapatot megbénítva hozta magát helyzetbe, és nem akármilyen szögből fejezte be az akciót.

videó labdarúgás gól Zimbabwe

Vb 2018: Zimbabwét kizárták a selejtezőből

2015-03-12 13:41:06

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) fegyelmi bizottsága kizárta a zimbabwei válogatottat a 2018-as oroszországi világbajnokság selejtezőjéből, mivel az ország szövetsége nem fizette ki José Claudinei (ismertebb nevén Valinhos) korábbi szövetségi kapitány felé fennálló tartozását.

foci vb 2018 Zimbabwe

Videó: ezt a szabadrúgást Pirlótól CR-ig bárki megirigyelné

2014-07-29 08:58:46

Az élvonalbeli zimbabwei labdarúgó-bajnokság (Premier Soccer League) 13. fordulójában a CAPS United fogadta a Dynamost. A vendégek az 57. percig vezettek, de akkor jött Gerard Phiri, aki szenzációs szabadrúgásgóllal egyenlített.

videó Zimbabwe Premier Soccer League Gerard Phiri Dynamos CAPS United

Foci-vb: Mugabe diktátor Zimbabwéje 2034-ben rendezne

2014-07-17 09:04:28

Igazán érdekes információt röpített világgá a helyi sajtó: Zimbabwe elkezdi a felkészülést, az afrikai ország 20 év múlva, 2034-ben labdarúgó-világbajnokságot szeretne rendezni.

foci vb 2034 foci vb Zimbabwe

Videó: csodaszép kapáslövésből született gól Zimbabwéban

2014-04-22 23:19:15

Nem mindennapi találatot szerzett Nhamo Lameck, a Triangle United labdarúgója a Chiredzi ellen 3–1-re megnyert mérkőzésen a zimbabwei bajnokságban. Nhamo szerezte mind a három hazai gólt, közülük a második egészen parádés lett. Íme!