Női kézi Eb: Norvégia kezdésnek kiütötte Romániát

2014.12.07. 19:50
A magyar és horvát közös rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában Norvégia magabiztos győzelemmel mutatkozott be, a Románia elleni mérkőzésen már az első félidő közepén megugrottak az északiak, és végül a végjátékban picit kiengedve is nyolc góllal nyertek.

A román Aurelia Bradeanu mellett a norvég Heidi Löke fordul kapura a debreceni Főnix Csarnokban (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

A románok csak a mérkőzés elején tudták tartani magukat, ám utána öt percig gólképtelenek voltak, a norvégok pedig sorozatban lőttek nekik ötöt, így megléptek (8–2). A románok támadójátéka továbbra sem egyenesedett ki, a norvégok így a szünetre olyan előnyre tettek szert, amellyel lényegében kivették az izgalmat a második félidőből (16–7).

Nem hozta meg a románok kedvét és önbizalmát, hogy három norvég góllal indult a második játékrész, majd az 5–2-vel lehozott első tíz perc után már csak a kiütés mértéke volt kérdéses. Az utolsó tíz perchez érve állandósult a norvégok tíz fölötti gólelőnye, amely a végén nyolcnál állt meg (27–19).