NFL: pihenhet a Falcons és a Chiefs, megvan a rájátszás mezőnye

2017.01.02. 02:07
A New England Patriots fölényes győzelmet (35–14) aratott a Miami Dolphins vendégeként a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) január elsejei játéknapján, és ezzel biztossá tette, hogy az AFC első kiemeltjeként vághat neki a rájátszásnak.

A Patriots már az első félidőben húszpontos előnyt szerzett, és 1972 óta a kilencedik csapat lett, amelyik idegenbeli vereség nélkül gázolt végig az alapszakaszon. Ezen az estén Tom Brady 276 passzolt yarddal járult hozzá ahhoz, hogy csapata végig hazai pályán harcolhasson az AFC-playoffban.

A sérülés miatt több mint egy évet kihagyó Tony Romo jó játékkal, TD-passzal tért vissza a Dallas Cowboys soraiba, és bár a Philadelphia fordított és nyert, ezzel nem csavarhatta ki az NFC-playoff első kiemelési számát a hazaiak kezéből.

A tartalékos Pittsburgh elleni hosszabbításos vereséggel biztossá vált, hogy a rettenetes idényt záró Cleveland választhat majd elsőként a 2017-es drafton.

A 22 óra után kezdődő meccseken

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2016-os idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az Oaklandban Derek Carr után Matt McGloin is megsérült, így az újonc Connor Cooknak kellett beugrania. A Denver védelme leradírozta a Raiders támadóit, a Broncos sima sikerrel akadályozta meg Fosztogatók pihenő hetét.

Ehhez a Raiders veresége mellett a Chiefs győzelme is kellett, de a Kansas City ezt abszolválta, a Chargers elleni siker így a Főnökök számára hozta el a 2. kiemelést.

Drew Brees 350 yardot passzolt az idény utolsó meccsén, ezzel 5208-ig jutott, és ötödször lépte át az 5000-es határt. Rajta kívül összesen négy 5000-es teljesítményt tud felmutatni az összes többi irányító. Más kérdés, hogy ezúttal sem hozott sikert a sok yard,az első félidőben ellenállhatatlanul játszó Falcons győzött, így pihenhet a wild card körben.

A Redskinsnek győznie kellett volna a Giants ellen a rájátszásba jutáshoz, de a New York-i védelem ellen sokáig momentumai sem akadtak a fővárosiaknak, és bár 10–10-nél utolérték ellenfelüket, a fordítás nem sikerült.

Az alapszakasz utolsó összecsapásáról, a Detroit Lions–Green Bay Packers rangadóról itt olvashatnak!