NFL: a Browns uralja Ohiót a Cincy legyőzésével

2014.11.07. 06:52
Ez sincs meg: James Wright sikertelen elkapási kísérlete jól illusztrálja a Bengals szenvedését (Fotó: Reuters)
Ohiói rangadóra került sor az NFL-alapszakasz 10. fordulójának nyitányán: a Cleveland Browns 24–3-as csapást mért riválisára, a Cincinnati Bengalsra idegenben. Győzelmével a Browns az élre állt az AFC Északi divíziójában.

A franchise legutóbbi húsz évének legjobb rajtját bemutató Cleveland az egyik legrosszabb szériájának vetett véget: 2008. szeptember 28. után tudott ismét meccset nyerni idegenben divízióriválissal szemben – akkor szintén Cincinnatiban győzött. Andy Dalton, a hazaiak irányítója szörnyű napon van túl: 33-ból csak 10 átadása sikerült (86 passzolt yard), három interception és két sack „áldozata” lett. A Bengals igazából szorossá sem tudta tenni a meccset, a nagyszünetre már 17–3-as hátránnyal vonult, és pocsék támadójátékával semmi esélye sem volt.

A Bengals az egész mérkőzésen szenvedett, miután a Cleveland a játék minden elemében uralta ellenfelét.

Dalton már az első támadásában elképesztő labdaeladást jegyzett, amit a Browns futója, Ben Tate egyyardos touchdownjával meg is büntetett. (7–0)

A Bengals összesen három pontot tudott felrakni a táblára egy sikeres mezőnygól révén, ez a rúgó Mike Nugent nevéhez fűződik. A második negyedben a másik futó, az újonc Isaiah Crowell jutott el a Cincinnati végzónájába, majd Billy Cundiff mezőnygóljával 17–3-as clevelandi előnnyel mehettek szünetre a csapatok.

A Cincy szempontjából a második játékrész sem sikerült jobban, sőt, a harmadik negyedben egy másik újonc futó, Terrance West is előkerült a Brownsnál, aki egy yardról futott hat pontot érő TD-t, kialakítva a 24–3-as végeredményt.

A hazaiak sztárelkapója, A. J. Green is „áldozatul esett” Dalton kiábrándító teljesítményének, ő csupán 23 elkapott yardig jutott.

Ezzel a sikerrel a vendégek mérlege 6–3-ra módosult, amivel átvették a vezetést az AFC Északi csoportjában. A Bengalsnak öt győzelme mellett három veresége, valamint egy döntetlenje van.