HFL: Cápaszelídítéssel ugrott a tabella élére a Hurricanes

BENCSICS MÁRKBENCSICS MÁRK
2014.10.11. 22:19
A győriek nem tudták megállítani a címvédőt (Fotó: Kökény János, archív)
A címvédő Budapest Hurricanes 48–13-ra győzött a nyeretlen Győr Sharks ellen a magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) második fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

A két csapat eredetileg szeptember közepén csapott volna össze, de az időjárási körülmények miatt akkor nem lehetett megrendezni a találkozót.

A bepótolt összecsapást a vendég Hurrikánok kezdték jobban, Troy Rice már a második támadójátékukban megvillant, és 73 yardos futásával megszerezte a vezetést a bajnoknak (0–7).

A második játékrészben a Hurricanes növelni tudta előnyét, Danku Dávid szerezte meg Bencsics Márk passzából idei első elkapott hatpontosát (0–14). A Sharks ennek ellenére sem adta könnyen magát: Előbb Macher Bálint szerzett interceptiont, majd Becs László kapta el Bachrathy Kornél passzát, és szerzett 5 yardos touchdownt (7–14). A félidő vége előtt a Hurrikánoknak még volt idejük egy ellentámadásra, Gecser Máté 25 yardos touchdownt érő elkapása a játékidő lejártakor történt (7–21).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A harmadik negyedben folytatta a pontgyártást a Hurricanes, előbb Elek Ádám szerzett 51 yardos (7–28), majd Szekeres Ádám 20 yardos touchdownt (7–34).

Az utolsó játékrészben a Sharks szépített Pápai Róbert egyyardos futásával (13–34), de a Hurricanes tartotta a távolságot a csereként beálló Czirók Márton 19 yardos passzával, amit Danku vitt a célterületen belülre (13–41). A mérkőzés végén a Hurrikánok védelme is megrázta magát. Előbb Hatlaczki Ádám szerezte meg Bachrathy passzát, majd néhány perccel később Pápai kezéből ütötte ki Forgó Gergely a labdát, amit Szakács Kristóf gyűjtött össze. A találkozó záróakkordjaként Czirók futott óriási, 91 yardos touchdownt, majd Szakács állította be a végeredményt sikeres extra pontjával (13–48).