HFL: ezúttal már összejött, bajnokot vertek meg a Lázadók!

BUDAY ZOLTÁNBUDAY ZOLTÁN
2014.10.04. 20:16
Cseperkáló Péter (49) átfutott a Hurricanes védelmén (Fotó: Váradi Barna és Király Etelka)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 4. fordulójában Cseperkáló Péter második félidei remeklésének köszönhetően nagy fölénnyel tudott nyerni az Újbuda Rebels a Budapest Hurricanes otthonában, és nyílttá tette a bajnokságot. A másik találkozón a házigazda Docler Wolves már a szünetre eldöntötte a Győr Sharks elleni összecsapást.

Patrick Ogunji labdaszerzésének köszönhetően a Rebels már a találkozó legelején jelezte, hogy nehéz napja lesz a Hurricanes támadósorának. A hibát Lesi Tamás egy háromyardos futással ki is használta (0–6). Czirók Márton elkapásának köszönhetően még az első negyed vége előtt fordított a címvédő és Puha Gábor labdaszerzése után úgy tűnt tovább növelhetik előnyüket (7–6).

A második negyedben azonban csak folytatódott az adok-kapok és Nagy Ádám szezonbeli harmadik touchdown elkapásával visszaszerezte a vezetést a Lázadóknak (7–12). Elek Ádám szezonbeli első hatpontosa ismét átmeneti előnyt adott a Hurricanesnek (13–12) hiszen Lesi Péter irányítófutásával újra a Rebels vezetett. (13–18) Üröm volt az örömben, hogy a játéknál megsérült Lesi és a helyére Váry Tamásnak kellett beállnia. A fordulatoknak még nem volt vége, hiszen a félidő utolsó másodperceiben Troy Rice megszerezte az ötödik touchdown elkapását a szezonban, így a hazaiak vonulhattak előnyre a szünetben (20–18).

A második félidőben szétesett a Hurricanes védelme és ezt megbosszulták a Lázadók támadói. A harmadik negyedben Cseperkáló Péter futásával visszaszerezte a vezetést a vendég alakulat és ez csak a kezdete volt a Cseperkáló-shownak. (20–24)

Váry megfelelően pótolta Lesit irányítóposzton és ezt jelezve egy 25-yardos touchdownpasszt dobott Kocsis Péternek. (20–31) Erre még egy Rice-hatpontossal tudott válaszolni a Hurricanes, de innentől csak a Rebelsről szólt a meccs. Cseperkáló két touchdownt is futott a záró játékrészben és még Végh Imre is megszerezte egyszer Bencsics Márk passzát. (27–44)

„Megmutattuk megint, hogy mindkét irányítónkra számíthatunk – összegzett Karim Trabelsi, a Rebels vezetőedzője. Az volt a siker kulcsa, hogy nagyon jól tudtuk egyensúlyozni a futásokat és a passzokat."

„Ilyen munkával csak erre számíthatunk – vélekedett Kovács Zsolt a címvédő vezetőedzője. – Ha emberek nem járnak edzésre, akkor nem várhatunk többet.

DOCLER WOLVES–GYŐR SHARKS

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Farkasok nem bizonyultak jó házigazdának, hiszen már az első negyedben 16 pontos előnyre tettek szert. Egy safety után Lenner Péter futással, majd Storcz András elkapással növelte a hazai vezetést (16–0).

A védelem sem akart lemaradni, úgyhogy a második negyedben egy interception után visszahordott labdával Ágota Balázs is feliratkozott a pontszerzők listájára (23–0). Király Csanád futása és Storcz újabb elkapott hatpontosa már a második negyed végére eldöntötte a találkozót (36–0). Rácz Balázs elkapásával ekkor adott először életjelet magáról a Győr (36–7).

A második félidőre már egy sebességgel visszább kapcsoltak a Farkasok és a harmadik negyedben csak egy touchdownt szereztek, ezt Lenner révén. (44–7) Szezonbeli első hatpontos elkapásával 31 pontosra csökkentette Bachrathy Dániel hátrányt a negyed végén. (44–13). A negyedik játékrész elején Pápai Róbert még szépített, de Lennernek és Storcznak újra volt erre válasza. (58–19) Harmadik győzelmét megszerezve a Wolves karnyújtásnyira került a döntőtől.