Német Kupa: Gulácsiék kiejtették Szalaiékat, utóbbit lecserélték

2018.10.31. 22:53
Szalai (kékben) 36 percig próbálkozott a gólszerzéssel Gulácsi ellen (Fotó: AFP)
A Német Kupa 2. fordulójában, a legjobb 16 közé jutásért vívott késő esti mérkőzések között egy valódi magyaros rangadóra is sor került: a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig fogadta a Szalai Ádámmal rohamozó Hoffenheimet – a hazaiaknál Willi Orbán a kispadon foglalt helyet a kezdő sípszó pillanatában.

Nos, Orbán ott is maradt a kispadon az egész találkozó alatt, miközben Gulácsi meg a pályán töltötte az egészet – s megóvta kapuját a góltól. Szalai Ádámot viszont röviddel az első félidő vége előtt le kellett cserélni, mert rosszullétre panaszkodott.

A második játékrészre váltott egyet a házigazda is, érkezett Timo Werner, aki aztán percek alatt eldöntötte a meccset: előbb két perccel a beállása után, majd nyolc percre rá is betalált – a vendégek ugyan valamivel többet birtokolták a labdát, és jóval többször próbálkoztak kapura lőni, de nem sikerült még a szépítés sem.

A Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg a magyar válogatott szélsőt nem nevezte a másodosztályú Kiel otthonában rendezett mérkőzésre, amelyen a hazaiak 2–1-re győzve jutottak a legjobb 16 közé – pedig a Freiburg Nils Petersen góljával megint vezetéshez jutott az első percben, ahogy a hétvégén a Gladbach 3–1-es felülmúlásakor is.

Apropó, Gladbach...

A Borussia Mönchengladbach ismét kikapott, most hazai pályán szenvedett 5–0-s vereséget a Bayer Leverkusent fogadva, a két másodosztályú, a Bielefeld és a Duisburg csatáját pedig utóbbiak nyerték 3–0-ra.

NÉMET KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
RB Leipzig
–Hoffenheim 2–0 (T. Werner 48., 58.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 0–5 (Brandt 5., Jedvaj 45+1., Bellarabi 67., 74., Volland 80.)
Arminia Bielefeld (II.)–MSV Duisburg (II.) 0–3 (Verhoek 12., Schnellhardt 39., Cauly 45.)
Holstein Kiel (II.)–Freiburg 2–1 (J. Serra 26., Kinsombi 79., ill. Petersen 1.)

KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Union Berlin (II.) 3–2 (Pulisic 40., Philipp 73., Reus 120. – 11-esből, ill. Polter 63., 87.) – hosszabbítás után
1. FC Köln (II.)–Schalke 04 1–1 (J. Córdoba 43., ill. Bentaleb 88.) – tizenegyesekkel: 5–6
Weiche Flensburg (IV.)–Werder Bremen 1–5 (Ilidio 27., ill. C. Pizarro 8., F. Kainz 37., Klaassen 44., Harnik 76., 80.)
Hansa Rostock (III.)–1. FC Nürnberg 2–2 (Breier 35., Hildebrandt 94., ill. Zrelák 90., F. Palacios 103.) – tizenegyesekkel: 2–4

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg
–Mainz 05 3–2 (Bell 40. – öngól, Gregoritsch 86., Caiuby 105., ill. Mwene 19., Quaison 45.) – hosszabbítás után
Heidenheim (II.)–Sandhausen (II.) 3–0 (Schnatterer 8. – 11-esből, Dovedan 20., 87.)
Rödinghausen (IV.)–Bayern München 1–2 (Meyer 49., ill. Wagner 8., Müller 13. – 11-esből)
Wehen Wiesbaden (III.)–Hamburger SV (II.) 0–3 Lasogga (21., 51., Douglas Santos 97.)
Darmstadt 98 (II.)–Hertha BSC 0–2 (Ibisevic 64., Mittelstädt 88.)
Hannover 96–Wolfsburg 0–2 (Mehmedi 20., Weghorst 93.)
Ulm (IV.)–Fortuna Düsseldorf 1–5 (Morina 1., ill. Ducksch 15., 70., Hennings 33., Lukebakio 37., 43.)
Chemie Leipzig (V.)–Paderborn (II.) 0–3 (B. Guéye 18., 60., Hünemeier 28.)