A BVB egy félidőt átaludt, majd hatot vágott a sereghajtó otthonában

KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁNKOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN
2020.05.31. 17:45
Jadon Sancho (7) mesterhármast ért el (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund gól nélküli első félidő után 6–1-re kiütötte a sereghajtó Paderbornt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ

Paderborn–Borussia Dortmund1–6(Hünemeier 72. – 11-esből, ill. T. Hazard 54., Sancho 57., 74., 92., Hakimi 85., Schmelzer 89.)

Az első félidőben nem igazán találta a fonalat – így a kaput sem – a Borussia Dortmund a sereghajtó otthonában. A legbeszédesebb adat, hogy csupán egy, azaz egy lefújt szabálytalanság történt a 45 perc alatt. Ez, amióta az Opta statisztikákat készít a német élvonalról (2004), a legrosszabb mutató.

A BVB még ebben a viszonylag lagymatag első félidőben is szerezhetett volna azért két gólt, de Emre Can és Julian Brandt is csúnyán kapu fölé vágta saját lehetőségét. Tegyük hozzá azt is, a Paderborn igyekezett szervezett védekezéssel kihúzni a dortmundiak játékának méregfogát. Ez pedig többnyire sikerült is neki.

Legalábbis a szünetig...

A 54. percben aztán megtört a jég. Az addig magabiztosan mozgó hazai kapus, Leopold Zingerle pont az érkező Thorgan Hazard elé ütötte Can centerezését, a belga pedig hat méterről nem hibázta el a ziccert (0–1). Pillanatokon belül jött a második vendégtalálat is, ezúttal Brandtra lépett ki feleslegesen két ember is, az eltolódó védekezést pedig Jadon Sancho használta ki a hosszúnál (0–2).

A 72. percben szinte a semmiből – csak azért szinte, mert előtte egy pontrúgás után született lesgóllal már adott némi életjelet – szépített a hazai együttes. A 11-esbőlUwe Hünemeier vágta a jobb felsőbe a labdát(1–2). Ezzel azonban csak megrángatták az oroszlán bajszát a hazaiak. Alig telt el egy perc, Sancho remek lövéssel visszaállította a kétgólos különbséget (1–3).

A hajrára a Paderborn a szuflával és fejben is elfogyott, Asraf Hakimi a 85. percben megszerezte a negyedik, a csereként beálló balhátvéd, Marcel Schmelzerpedig a 89. percben az ötödik vendéggólt is (1–5).

A hosszabbításban egy szöglet utáni kontrából Sancho állította be a 6–1-es végeredményt. Az angol szélső ezzel mesterhármast szerzett, és immáron 17 gólos az idényben. A BVB pedig 29 forduló után már nyolcvan gólnál jár.

45 perc után nem pont így nézett ki a meccs.

A MÉRKŐZÉSRŐL SZÓLÓ ONLIVE KÖZVETÍTÉSÜNK – MIND A HÉT GÓLLAL ITT!

Korábban
BorussiaMönchengladbach–Union Berlin 4–1 (Neuhaus 17., Thuram 41., 59., Pléa 81., ill. S. Andersson 50.)

1. Bayern München 29 21 4 4 86–28 +58 67
2. Borussia Dortmund 29 18 6 5 80–35 +43 60
3. Mönchengladbach 29 17 5 7 57–35 +22 56
4. Bayer Leverkusen 29 17 5 7 54–36 +18 56
5. RB Leipzig 28 15 10 3 70–29 +41 55
6. Wolfsburg 29 11 9 9 41–36 +5 42
7. Hoffenheim 29 12 6 11 40–48 –8 42
8. Freiburg 29 10 8 11 38–41 –3 38