Döntetlennel maradt élvonalban a Hertha

2021.05.15. 15:19
Öröm a köbön: benn maradt a Hertha! (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában a Hertha BSC 0–0-s döntetlent játszott a Kölnnel. Mivel a többi eredmény Dárdai csapatának kedvezett, a berliniek az utolsó fordulótól függetlenül biztosították helyüket az élvonalban!

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
HERTHA BSC–KÖLN 0–0

Berlin,Olimpiai Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Aytekin
HERTHA:Schwolow – Alderete, Boyata, Dárdai M. (Stark, 67.) – Klünter, Ascacíbar, Dilrosun (Michelbrink, 67.), Torunarigha (Plattenhardt, a szünetben) – Leckie, Ngankam (Winkler, 90+1.), Radonjics (Zeefuik, 79.).Vezetőedző:Dárdai Pál

KÖLN:T. Horn – Schmitz (Ehizibue, 87.), Bornauw, Czichos, Jakobs – Szkiri, Duda – Drexler (M. Wolf, 60.), Rexhbecaj (Özcan, 71.), Kainz (J. Horn, 60.) – S. Andersson (Thielmann, 71.).Vezetőedző:Friedhelm Funkel

A többi meccs eredményétől függően a Hertha már egy döntetlennel is biztossá tehette a bennmaradást a Köln ellen, de győzelemmel matematikailag is megőrizhette élvonalbeli tagságát.

Az első 20 percben a Köln veszélyesebben játszott, Schwolow bravúrja is kellett, hogy a Hertha ne kerüljön hátrányba. Azért a berliniek később összekapták magukat, veszélyes kontrákat vezettek, Timo Hornnak, a másik kapusnak kétszer is gólhelyzetben kellett hárítania. Ezzel együtt nem esett gól az első félidőben.

Kulcsfontosságú volt a mérkőzés 58. perce, de nem Berlinben! Ugyanis az Augsburg ekkor szerezte meg a vezetést a Werder Bremen ellen, így a Herthának már csak a döntetlent kellett megtartania a biztos bennmaradáshoz.

Ez pontos védekezéssel sikerült is, az Augsburg végül 2–0-ra győzött, így eldőlt, hogy a Hertha Berlin ősszel is a német élvonalban játszhat.0–0

33. FORDULÓ
Augsburg–Werder Bremen 2–0
(R. Khedira 57., D. Caligiuri 89. – 11-esből)
Bielefeld–Hoffenheim 1–1(Voglsammer 23., ill. Kramaric 5.)
Freiburg–Bayern München 2–2(Gulde 29., C. Günter 81., ill. Lewandowski 26. – 11-esből, L. Sané 53.)
Leverkusen–Union Berlin 1–1(Wirtz 27., ill. Pohjanpalo 73.)
Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–2(Stindl 45., ill. Endo 72., Kalajdzic 77.)

Schalke–Frankfurt 4–3(Huntelaar 15., Idrizi 52., F. Flick 60., Hoppe 64., ill. André Silva 29., 72., N'Dicka 51.)

18. Schalke33372325–85–6016

90+3. perc: vége a mérkőzésnek! Augsburg–Werder Bremen 2–0, Bielefeld–Hoffenheim 1–1, az utolsó fordulótól függetlenül a Hertha bennmaradt a német élvonalban!

90+1. perc: Winkler váltja Ngankamot.

3 perc a hosszabbítás.

90. perc: az Augsburg 2–0-ra vezet!

87. perc: Ehizibue jön be Schmitz helyére.

Nem kockáztat a Hertha, jól kontrollálja a meccset.

79. perc: Zeefuik jött be Radonjics helyére.

78. perc: Wolf csavart mellé 20 méterről. Nem volt berlini a környékén.

76. perc: nagy helyzet a Köln előtt, de Jakobs lövését Schwolow védte.

A többi pályán nincs változás (Augsburg–Werder Bremen 1–0, Bielefeld–Hoffenheim 1–1).

71. perc: Andersson helyett Thielmann a pályán, Rexhbecaj helyett pedig Özcan folytatja.

70. perc: Boyata adja be a labdát, de nem jut el Ngankamhoz.

67. perc: a Hertha is cserél kettőt, Dárdai Mártont Stark, Dilrosunt Michelbrink váltja.

64. perc: Radonjics adta be a labdát, Horn kivetődve felszedte a labdát Ngankam elől.

60. perc: cserél a Köln, Jannes Horn jön Kainz helyére, Marius Wolf pedig Drexlert váltja.

58. perc: Hertha-szabadrúgás, de a beívelt labdát simán kifejelik a védők.

58. perc: Jakobs kap sárgát a Leckie elleni szabálytalanságáért.

Vezet az Augsburg az 57. percben, így most bennmaradó a Hertha!
(Augsburg–Werder Bremen 1–0, Bielefeld–Hoffenheim 1–1).

54. perc: veszélyes szöglet, de Szkiriről fölé pattan.

51. perc: kölni támadás végén Jakonbs beadása után Rexhbecaj fejére esik a labda, és nem a kapu felé pattan. Ígéretes helyzet lehetett volna.

A Hertha bennmaradása szempontjából fontos találkozókon nincs változás, a berlinieknek most nem elég a döntetlen (Augsburg–Werder Bremen 0–0, Bielefeld–Hoffenheim 1–1).

46. perc: elkezdődött a második félidő!

A szünetben egyet cserélt a Hertha, Torunarigha helyett Plattenhardt folytatja.

45. perc: vége az első félidőnek!

44. perc: szép fejes Kainztól, de túlságosan távolról érkezik, Schwolow oldalra dőlve védte.

39. perc: nagyszerű kontra a Herthától, de a végén Ngankam lövését Horn újabb bravúrral, lábbal védte.

35. perc: Torunarigha is lapot kap, elütötte Schmitzet.

34. perc: Boyata blokkolja szögletre Jakobs lövését.

30. perc: veszélyes Hertha-támadás, a végén Radojics pár méterről kissé szorongatott helyzetben lőtt, de Horn bravúrral védett. Ez is nagy helyzet volt.

27. perc: Kainz ballábas csavarása 19 méterről messze kapu fölé szállt.

23. perc: Szkiri kapott sárgát Ngankam elleni szabálytalanságáért.

Egyenlített a Bielefeld, most már nem elég a döntetlen a Herthának.

17. perc: ismét Rexhbecaj veszélyeztetett, de most sokkal közelebbről, Schwolow bravúrra szögletre mentett.

14. perc: veszélyes helyzet a kölni szöglet után, de Rexhbecaj 20 méteres bombája elkerüli a berlini kaput.

13. perc: Boyata csúszott be túl nagy hévvel, sárgát kapott érte.

9. perc: Dárdai ívelt labdával indította Leckiet, de túl hosszú volt.

6. perc: kölni szabadrúgás a berlini 16-os bal oldalánál. A beadást Torunarigha simán kifejeli.

Vezet a Hoffenheim a Bielefeld ellen, így most a döntetlen is elég a Herthának a biztos bennmaradáshoz. Persze még nagyon az elején járunk.

2. perc: előbb a Köln, majd kontrából a Hertha vezethetett támadást, de pontatlan passzok miatt nem alakult ki helyzet.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves nézőinket, a mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A pénteki sajtótájékoztatón Dárdai Pál beszélt a nehezítő körülményekről, illetve a Köln elleni kulcsfontosságú mérkőzésről is. A berliniek – a többi eredménytől függően – már egy döntetlennel is biztossá tehetik bennmaradásukat, de ha nyernek, akkor matematikailag is megőrzik élvonalbeli tagságukat.

A berlinieknél betegség vagy lapok miatt rendkívül sokan hiányoznak, így Jhon Córdoba, Vladimír Darida, Matteo Guendouzi, Rune Jarstein, Dodi Lukebakio, Matheus Cunha, Maximilian Mittelstädt, Luca Netz és Krzysztof Piatek is.

„Tudom, hogy az akadémistáinkkal képesek vagyunk pótolni a hiányzókat. Továbbá több olyan játékos is van a keretünkben, akik eddig nem tudták megmutatni a tudásukat – mondta a sérültek pótlásáról Dárdai Pál. Lehet, hogy egy pont elég ahhoz, hogy kiharcoljuk a bennmaradást, mi azonban mindig a győzelemért játszunk. Az sem elhanyagolható tény, hogy szép (hét meccses – a szerk.) veretlenségi szériával büszkélkedünk, amelyet szeretnénk megőrizni az idény végéig.”