Szoboszlai góljával nyert a Lipcse Leverkusenben

R. Gy.R. Gy.
2022.04.17. 19:14
Szoboszlai Dominik a hatodik gólját szerezte a bajnokságban (fotó: AFP)
Az RB Leipzig Szoboszlai Dominik góljával legyőzte a Bayer Leverkusent a német Bundesliga 30. fordulójában, és fellépett a harmadik helyre a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 0–1 (0–0)
Leverkusen,BayArena, 28 000 néző.Vezette: Siebert
LEVERKUSEN:Hradecky – Tah (Demirbay, 74.), Tapsoba, Hincapié (Azmoun, 88.) – Kossounou, Andrich (Alario, 80.), C. Aránguiz, Bakker – E. Palacios (Paulinho, 74.) – M. Diaby, Schick.Vezetőedző:Seoane Gerardo
LEIPZIG:Gulácsi – Klostermann, Orbán, Gvardiol – Mukiele, T. Adams (Henrichs, 83.), Szoboszlai, Halstenberg (Angelino, 74.) – Forsberg (Olmo, 59.) – Poulsen (Laimer, 59.), André Silva (Nkunku, a szünetben).Vezetőedző:Domenico Tedesco
Gólszerző:Szoboszlai (69.)

Három magyar válogatottal a kezdőjében állt fel vendégként az RB Leipzig a Leverkusen ellen. Az Atalanta elleni El-siker után Domenico Tedesco csak négy játékost hagyott meg a hétközi kezdőből, köztük Gulácsit és Orbánt.

Az első félidő a várakozásokkal ellentétben nagyon gyenge játékot hozott. Egyik csapat sem büszkélkedhetett azzal, hogy nagyon rángatta volna az istrángot. Lényegében eseménytelenül zajlott le az első 45 perc, amelyben láthattunk két könnyű Gulácsi-védést, de a Leipzignak például lövése sem volt.

A második félidőben mindjárt jött a lipcseiekhez Christopher Nkunku, és mindjárt felkavarta az állóvizet. A 46. percben talán túl nagyot esett a tizenhatoson belül, amiért nem kapott tizenegyest, viszont így lett jó a labda Orbánnak, aki 11 méterről a jobb kapufát találta telibe.

Megélénkült a találkozó, legalábbis egy jó negyedórára. Merthogy utána megint leült a meccs egy időre, de csak annyira, hogy erőt gyűjtsenek a vendégek, és újra veszélyeztettek. A 68. percben még kimaradt Mukiele ordító helyzete, az azonban már látszott, hogy nehéz percek várnak a hazaiakra.

A 69. percben már nem mentette meg őket senki. Nkunkut megint csak nem tudták tartani, megindult előre, majd Szoboszlaihoz játszott, aki némi keresztmozgás után 14 méterről külsővel ellőtte, a labda megpattant Tah lábán, és védhetetlenül vágódott a jobb felsőbe. 0–1

Ettől a perctől aztán izgalmassá vált a találkozó, a Leverkusen megpróbálta menteni a menthetőt, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani, a lipcsei kontrák pedig mindig veszélyt jelentettek.

Az utolsó percek izgalmai is leperegtek, így a Leipzig értékes három pontot szerzett, megelőzte a Leverkusent, és fellépett a harmadik helyre a tabellán.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, nyert a Leipzig. 0–1

90+4. perc: Nem lett hátha, mert a labda Gulácsi kezében landolt.

90+4. perc: Az utolsó pillanatban jöhetett szöglettel a Leverkusen, még Hrádecky is előrejött, hátha...

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Szoboszlai jó passzával megindult előre Nkunku, akit végül a tizenhatoson belül tudtak szerelni a védők.

87. perc: Bal oldali leverkuseni szöglet után óriási kavarodás alakult ki a lipcsei kapu előtt, végül Schick lőhetett, de a lövés pillanatában elcsúszott, így lett oda a helyzet.

83. perc: Lipcsei csere, Adams helyére állt be Henrichs.

83. perc: Demirbay végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos bal oldala közeléből, a beadás megtalálta Tapsobát, aki nem tudta rendesen megfejelni.

80. perc: Cserélt a Leverkusen, Andrich helyett Alario játszik tovább.

80. perc: Andrich lőtte el jó messziről, de ez nem volt hasznos.

77. perc: Megint Diaby veszélyeztetett, de nem tudott kellő erőt beleadni a lövésbe, így Gulácsi könnyűszerrel védett.

74. perc: Lipcsei csere, Halstenberg helyére jött Angelino. A Leverkusen is cserélt, lejött Tah, bejött Demirbay, valamint Palacios helyére jött Paulinho.

72. perc: Nkunku indult volna meg középen, Andrich visszahúzta, sárga.

69. perc: A labda kicsit megpattant Tah lábán, de ennyi belefért. Szoboszlai Dominik a 6. gólját szerezte a bajnokságban.

69. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LIPCSE! SZOBOSZLAI! Nkunku indult meg középen, Szoboszlait hozta játékba, aki 14 méterről, külsővel a jobb felsőbe lőtt. 0–1

68. perc: Mi maradt ki! Laimer indította remekül Mukielét, aki akadály nélkül törhetett be a leverkuseni tizenhatoson belülre, már az ötös jobb sarkához ért, amikor elgondolkodott, mit tegyen, leheletfinoman alányúlt a labdának, amely elpattogott a jobb alsó mellett.

64. perc: Diaby indult meg lendületesen a lipcsei kapu felé, majd 11 méterről jobbal el is lőtte, a labda végül az oldalhálóban kötött ki.

59. perc: Kettőt cserélt a Lipcse, lejött Poulsen és Forsberg, bejött Laimer és Dani Olmo.

54. perc: Bal oldali Leverkusen-szöglet lelkesítette fel a szurkolókat, csakhogy a kedvenceik jól elrontották.

52. perc: Palacios akadt fönn Mukielén a tizenhatoson belül, de hiába szerette volna, ezért nem járt tizenegyes.

49. perc: A szabadrúgást Halsternberg végezte el, és 17 méterről nem sokkal csavart a bal felső fölé.

48. perc: Nkunku indult meg a tizenhatos felé, Hincapié még utolérte, és felrúgta egy sárgáért.

46. perc: KAPUFA! Nkunku máris helyzetbe került, nagy csellel csapta be Taht, majd elesett. Nem adott tizenegyest a bíró, pedig jó nagyot homorított a francia. A labda azonban odaperdült Orbán elé, aki 11 méterről a jobb kapufát találta el.

46. perc: Cserélt a szünetben a Leipzig, A. Silva helyre Nkunku jött.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége a rendkívül gyenge első félidőnek, ennél csak jobb jöhet a másodikban... 0–0

40. perc: Hincapié remek badására kiválóan indult be Schick, lefutotta Gvardiolt, majd 9 méterről nem sokkal fejelt mellé.

38. perc: Aránguiz lőtte rá egészen távolról, a kellemetlen lapos lövés nem lepte meg Gulácsit, biztosan fogta a labdát.

36. perc: Gvardiol elkésett becsúszását Andrich bánta, a horvát pedig azt, hogy kapott egy sárgát.

31. perc: André Silva futott versenyt a hazai védőkkel a labdáért, majd elrúgták előle a labdát. A lipcsei játékos arcát Tah véletlenül eltalálta, de nem volt szabálytalanság. A mai trendeknek megfelelően a csatár eljátszotta a „nagy halált”, de a bíró nem volt vevő az alakításra.

28. perc: Nagy hazai helyzet! Diaby kapott remek labdát Schicktől, betört a tizenhatoson belülre, majd az ötös bal sarka közeléből ellőtte, Gulácsiban azonban elakadt a labda.

26. perc: Fordult a kocka, most már egyértelműen a Leverkusen a veszélyesebb, most éppen egy jobb oldali szögletet fejelhetett kapura Tah, de éppen Gulácsi kezébe.

24. perc: Jobb oldali leverkuseni szögletet röviden fejeltek ki a védők, Arágnuiz távolról rápörkölte, de ez semmilyen veszélyt nem jelentett a lipcsei kapura.

22. perc: A szabadrúgásból beadás lett, Tapsoba igyekezett jobbról középre fejelni, de egy lipcsei védőt talált e a labda, onnan pedig Gulácsi kezébe perdült.

21. perc: Poulsen örülhetett, hogy nem kapott sárgát, mert elég csúnyán elkaszálta az ellenfelét.

20. perc: Elég eseménytelen egyelőre a találkozó, csak a tutit játssza mindkét csapat, helyzetet eddig nem láttunk.

13. perc: Az első lövésféleség, Scihick gurított vissza Andrichnak, aki 23 méterről magasan a kapu fölé lőtt.

6. perc: Beszorult a Leverkusen, eddig szinte át sem tudott jönni a felezővonalon.

2. perc: Szoboszlai igyekezett volna helyzetbe kerülni a bal oldalon, de ketten is rárontottak, és elszedték tőle a labdát.

2. perc: 4 játékos maradt a Lipcsében az Atalanta elleni El-meccs kezdőjéből, köztük Gulácsi és Orbán.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Leverkusen piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban, a Lipcse tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Németországban a Bajnokok Ligája-indulást érő helyekért kiélezett a küzdelem, ezért nagy figyelem összpontosul a harmadik helyezett Leverkusen és a negyedik Leipzig bajnokijára – a Bundesligából az első négy helyen záró együttes indulhat a legrangosabb európai kupasorozatban. Az élmezőnyben szoros a versenyfutás a két csapat, illetve a Freiburg között, úgyhogy a végelszámolásnál nagy jelentősége lehet a rangadó kimenetelének.

A Leipzig a bajnokság egyik legjobb formában lévő, illetve legmeggyőzőbb játékával kirukkoló együtteseként utazhat a vendégjátékra. Labdarúgói önbizalomtól duzzadva várják a találkozót, miután csütörtökön 2–0-ra győztek az atalanta otthonában, és továbbjutottak a négy közé az Európa-ligában. Az idény elején botladozó együttes magára talált edzőváltása után, Domenico Tedesco decemberi színre lépése óta 21 mérkőzésükből csupán kettőt veszítettek el a lipcseiek, s náluk játszik a bajnokság egyik legjobbja, Christopher Nkunku. A 24 éves francia támadó 43 tétmérkőzésen 30 gólt és 18 gólpasszt jegyez, s a minap remek formája elismeréseként egymás után másodszor választották meg a hónap legjobb Bundesliga-játékosának. Persze a klub három magyarja is kiveszi a részét a jó szereplésből, Gulácsi Péter, Willi Orbán és a múlt héten a Hoffenheim ellen gólt szerző és gólpasszt adó Szoboszlai Dominik is kezdőként lép pályára a BayArenában.

Amíg a német élvonalban nyolc forduló óta veretlen vendégek kedvező előjelekkel várhatják a vasárnapot, a házigazdánál azon morfondírozhatnak, hogyan állnak ki. Florian Wirtz, Jeremie Frimpong, Amine Adli, Timothy Fosu-Mensah, Karim Bellarabi és Talent Zidan Sertdemir sérülés miatt kimarad a keretből, míg Jonathan Tah és Szardar Azmun játéka kérdéses.