Feltámadt a Lipcse, Szoboszlai gólpasszt adott

2022.10.22. 15:24
André Silva is kellett a Lipcse feltámadásához (Fotó: AFP)
A 72. percben még hárommal vezetett az Augsburg a Leipzig ellen a labdarúgó Bundesliga 11. fordulójában, aztán Silva találatával szépítettek a lipcseiek, majd a hajrában szerzett két újabb góllal elhoztak egy pontot Augsburgból (3–3).

BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
AUGSBURG–RB LEIPZIG 3–3 (1–0)

Augsburg
, WWK Aréna, 26 000 néző. Vezette: Schröder
Augsburg
: Koubek – Iago, Gouweleeuw, M. Bauer, Pedersen (Caligiuri, 78.) – Rexhbecaj, Gruezo – Demirovic, Vargas – M. Berisha (Framberger, 74.), Niederlechner (Maier, 87.). Vezetőedző: Enrico Maassen
RB Leipzig:
Blaswich – Raum, Gvardiol, Orbán, Henrichs (Novoa, 74.) – X. Schlager, Kampl (Haidara, 59.) – Forsberg (Olmo, 80.), Szoboszlai – Poulsen (Nkunku, 59.), A. Silva. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: M. Berisha (34. – 11-esből), Demirovic (51.), Vargas (64.), ill. A. Silva (73.), Nkunku (89.), Novoa (90.)
Kiállítva: Iago (66.)

A mérkőzés első félideje elég kiegyenlített volt, egy-egy próbálkozás volt mindkét oldalon. A 33. percben Raum lerántotta ellenfelét a tizenhatoson belül, amit a játékvezető büntetővel jutalmazott. A tizenegyest Mergim Berisha vállalta el, és nem hibázott, a 34. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A gólt követően felpörgött az Augsburg, meg is szerezhette volna a második gólját, Demirovic azonban – hiába kapott jó labdát Berishától – a kapu mellé lőtt, így a szünetre maradt az 1–0-s hazai vezetés.

A szünet után ismét Berisha adott jó labdát Demirovicnak, ezúttal a szögletből, és ezúttal már a bosnyák sem hibázott, a hálóba fejelt, megduplázva csapata előnyét. Alig negyedóra telt el a következő találatig, amely szintén egy pontrúgást, ezúttal szabadrúgást követően született. Ismét Berishát kell dicsérni, aki Vargast szolgálta ki (3–0). A gólt követően gyorsan emberhátrányba került az Augsburg, Iagót állították ki.

Van-e innen visszaút a lipcseiek számára? – gondolhatták sokan, és azoknak lett igazuk, akik igennel feleltek.

A 73. percben ugyanis André Silva – a Szoboszlaitól kapott jó labdából – szépített, majd az utolsó percekben gyors egymásutánban Nkunku és Novoa is betalált, így Marco Rose együttese a sírból megmentett egy ponttal utazhat haza. 3–3

18. Bochum101189–27–184

90+4. perc: Szoboszlai szabadrúgása jó volt, de Koubek megfogta. Marad a 3–3, amivel nem lehet elégedetlen a Lipcse.

90+3. perc: Elvis Rexhbecaj kapott sárgát

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás

90. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍT A LIPCSE A HAJRÁBAN! A mindössze 19 éves Hugo Novoa talált be.

89. perc: GÓÓÓL! Christopher Nkunku szabadrúgásból talált be 3–2!

87. perc: Arne Maier is beáll Niederlechner helyett

84. perc: Szoboszlai adott be jól, de nem tudott fejelni egyik csapattársa se, ellenben a hazai védők tisztáztak

83. perc: Gouweleeuw s besárgul

80. perc: úgy látszik Dani Olmo is felépült sérüléséből, Forsberget váltja

78. perc: Újabb hazai csere: Caligiuri jön be Pedersen helyére.

76. perc: Szoboszlai rázta le szépen a védőket, majd passzolt Haidarának, akinek a lövését a kapus fogta

74. perc: Cserék mindkét oldalon: Henrichs helyett Novoa a lipcseieknél, Berisha helyett pedig Framberger a másik oldalon

73. perc: GÓÓL! Szépít a Lipcse! Szoboszlai passza után lőtt a hálóba André Silva.

71. perc: Raum próbált beadni, de a kapus lehúzta mielőtt bármelyik lipcseihez ért volna a labda.

Feszült a hangulat a mérkőzésen, Iago esete után a két csapat balhézott össze, előtte Szoboszlai Gouweleeuw-val

65. perc: Iago kap sárgát miután vállával ellökte Schlagert ,majd megkapja a másodikat is, ami így pirosat ér. Vajon emberelőnyben mire lesz elég 25 perc a Lipcsének?

64. perc:GÓÓL! Szabadrúgáshoz jut az Augsburg, Berisha állt a labda mögé, beadását követően Vargas lő a kapuba! 3–0!

62. perc: Gouweleeuw ütközött Szoboszlaival, de szinte egyből felállt a magyar miután földre került

60. perc: Gruezo kapott sárgát

59. perc: Rose cserél először: Poulsen helyére jön a Christopher Nkunku, aki ezek szerint sérült csuklója ellenére is bevethető. Kevin Kampl is lemegy, helyette Haidara a pályán.

59. perc: Szépíthetett volna a Lipcse... de csak volna, Silva labdája elszállta a kapu felett.

53. perc: Helyzet a másik oldalon is, de Koubek fogja Silva labdáját.

51. perc: GÓÓÓL! Berisha szögletét követően Demirovic fejelt a kapuba, 2–0-ra vezet az Augsburg! A bosnyák hatalmas helyzetet hagyott ki az első félidőben, most viszont ő a gólszerző. Ez az ötödik gólja az idényben.

50. perc: Szöglettel jöhetnek a hazaiak

46. perc: Folytatódik a mérkőzés

45+1. perc: Véget ért az első játékrész, Berisha büntetőjével az Augsburg vezet 1–0-ra.

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

44. perc: Szoboszlai esett el a tizenhatoson belül, de nincs büntető, a magyar aztán összeveszett az őt buktató augsburgival.

41. perc: Hatalmas lehetőség maradt ki! Demirovic jó labdát kapott, de nem tudta eltalálni a kaput a tizenhatoson belülről.

37. perc: Demirovic volt szabálytalan Willi Orbánnal szemben, sárgát kap a bosnyák.

34. perc: GÓÓÓL! Mergim Berisha az ítéletvégrehajtó és nem is hibázik! Vezet az Augsburg!

33. perc: Büntetőt ítél a játékvezető! David Raum volt szabálytalan a tizenhatoson belül, eltalálta Vargas vádliját

31. perc: Demirovic lőtt távolról, de Orbán szögletre mentett. Jól jött be a szöglet, de Poulsen tisztázni tuott.

30. perc: Fél óra játék után a hazaiak védője, Mads Pedersen a leggyorsabb a pályán, elérte a 35 km/h-t

28. perc: Forsberg próbálkozott, de Koubek szögletre mentett. A sarokrúgás elmegy mindenki felett

26. perc: Egy-egy próbálkozás volt eddig, de kaput egyik csapat sem talált

22. perc: Sárga a másik oldalon is, Berisha kapja, ő Gvardiolt könyökölte le

21. perc: A lipcseiek támadója, André Silva kapott sárgát, Bauerrel szemben volt szabálytalan

15. perc: Eddig kiegyenlített a mérkőzés, kicsivel birtokolja többet a labdát a hazai együttes (52–48%)

10. perc: Az Augsburg végezhetett el szögletet

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

Köszöntjük olvasóinkat! A találkozó 15.30-kor kezdődik.

Már melegítenek a csapatok:

Fókuszban Szoboszlai a vendégeknél:

Íme a kezdők:

ELŐZMÉNYEK

Tíz fordulót követően mindössze két pont a különbség a csapatok között, az RB Leipzig 15 pontot szerezve a 11. helyen áll, míg az Augsburg 13-mal a 12. pozíciót foglalja el.

A lipcsei alakulat az előző fordulóban a Hertha ellen győzött 3–2-re, míg az Augsburg ugyanilyen arányban maradt alul a Kölnnel szemben.

Hét közben mindkét csapat kupameccset játszott, az Augsburg a Bayern München ellen vereséget szenvedett, így búcsúzott a Német Kupától, míg az RB Leipzig a Hamburgot legyőzve jutott tovább.

A két együttes legutóbb a Bundesliga tavalyi idényében találkozott Lipcsében, ekkor a hazaiak örülhettek, 4–0-s győzelmet arattak Orbánék, igaz, az akkor duplázó Nkunku ma csak a padon kezdett.

Marco Rose, a Leipzig vezetőedzője sajnos továbbra is nélkülözni kényszerül a Celtic elleni BL-meccsen keresztszalag-szakadást szenvedett Gulácsi Pétert is, aki már átesett a műtéten. A kapus mellett Marcel Halstenberg, Timo Werer (mindketten betegség), Lukas Klostermann, és Konrad Laimer (mindkettő bokasérülés) sem bevethetőek.

Hazai oldalon sincs hiány sérülésekben, Andra Hahn, Reece Oxford, Noah Sarenren Bazee, Tobias Strobl (valamennyien térdsérülés), Niklas Dorsch és Felix Udokhai (bokasérülés) nem állnak Enrico Maassen vezetőedző rendelkezésére.