A Schalke kiszenvedte első győzelmét

2010.09.22. 22:00
A Schalke kiszenvedte a győzelmet Freiburgban (Fotó: Reuters)
Négy vereség után megszerezte első győzelmét a Schalke a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). A „királykékek" az 5. fordulóban a Freiburg otthonában gyűjtötték be a három pontot. Tovább menetel a Borussia Dortmund, a Wolfsburg idegenben győzte le a Hamburgot, kikapott a Stuttgart.

A Hamburg várhatta kedvezőbb pozícióból a Wolfsburg elleni északi rangadót, és a két csapat formája közötti különbség a pályán is látható volt: az első félidőben a HSV lényegesen többet tett a győzelemért. A hazaiak szempontjából apró szépséghiba, hogy hiába támadtak, gólt mégis a Wolfsburg szerzett: az előző szezon gólkirálya, Edin Dzeko volt eredményes.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a Bundesliga 2010-2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Hamburg az első félóra vége felé közeledve teljesen megérdemelten egyenlítetett Choupo-Mouting közeli fejesével, de a vezetést nem sikerült megszereznie, mindössze kapufáig jutott. A „farkasok" pedig kihasználták ezt, és a brazil Grafité duplájával eldöntötték a három pont sorsát – úgy tűnik tehát, hogy magához tért a szezont három zakóval kezdő VfL.

Sorozatban négy vereség és a klub történetének legrosszabb szezonkezdete után elfogyott a türelem Felix Magathnál, a tabella utolsó helyén szerénykedő Schalke vezetőedzőjénél: a szakember öt helyen változtatott a Dortmund elleni kezdőcsapaton. Nem tudni, hogy ennek, vagy az öltözőben tartott fejmosásnak köszönhető-e, de tény, hogy a gelsenkircheniek már a 9. percben előnyre került Freiburgban Ivan Rakitic góljával.

Ennek ellenére a hazaiak irányították a meccset, és gyakran összezavarták a Schalke jobb oldalát, azonban Manuel Neuer kapuja elé érve rendre elfogyott a freiburgi tudomány. Nem úgy a 69. percben, amikor is Papiss Demba Cissé Cedrick Makiadi sarkazását követően egyenlített.

A „királykékeket" megfogta a kapott gól, a Freiburg továbbra is irányított, de végül ráfizetett túlságosan offenzív stílusára: egy vendégkontra végén Klaas-Jan Huntelaar volt eredményes, így a Schalke – ha nehezen is, de – megszerezte első győzelmét.

A szezont remekül kezdő Dortmund a Kaiserslautern ellen is folytatta jó sorozatát. A sérült Hajnal Tamás ezúttal is nélkülöző sárga-feketék Lucas Barrios találatával szerezték meg a vezetést, és Kevin Grosskreutz találatának köszönhetően kétgólos előnnyel várhattak a második félidőt. A fordulás után tovább pörgött a dortmundi henger, és a BVB végül 5–0-ra ütötte ki szebb napokat is látott riválisát.

A Stuttgart sokáig hátrányban volt a Nürnberg vendégeként, így amikor Cacau a 85. percben egyenlített, valószínűleg sok VfB-szurkoló kiegyezett volna a döntetlennel – csakhogy a hosszabbításban érkezett Javier Pinola, és találata azt jelentette, hogy a svábok nulla ponttal indulhattak haza.

BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Leverkusen–Frankfurt 2–1 (Bender 9., Vidal 90. –11-esből, ill. Gekasz 18.)
Dortmund–Kaiserslautern 5–0 (Barrios 31., 88., Grosskreutz 38., Hummels 65., Lewandowski 75.)
Freiburg–Schalke 1–2 (Cissé 69., ill. Rakitic 9., Huntelaar 87.)
Hamburg–Wolfsburg 1–3 (Choupo-Mouting 27., ill. Dzeko 15., Grafité 71., 78.)
Mönchengladbach–St. Pauli 1–2 (Arango 25., ill. Asamoah 66., Bruns 71. –11-esből)
Nürnberg–Stuttgart 2–1 (Schieber 3., Pinola 90., ill. Cacau 85.)