Német Kupa: 22 éves negatív rekordot állítottak be a nagyok

MTI MTIMTI MTI
2014.10.30. 17:46
Huszonkét éves negatív rekordot állítottak be az élcsapatok a labdarúgó Német Kupában.

Legutóbb az 1992–1993-as idényben fordult elő, hogy kilenc elsőosztályú klub nem volt már versenyben a második forduló után.

A mostani kupaszezon első körében a Mainz, a Stuttgart, az Augsburg, a Paderborn, a Schalke, míg a második fordulóban a Hertha, a Hannover, a Hamburg és az Eintracht Frankfurt búcsúzott az élvonal együttesei közül.

Még egy érdekes csúcs születik a jelenlegi kupaévadban: a héten lezajlott második kör és a nyolcaddöntő között 156 nap szünet következik, utóbbira ugyanis csak márciusban kerül sor. Ilyen hosszú kihagyásra két forduló között még nem volt példa a Német Kupa 1935 óta íródó történelmében.

Legfrissebb hírek

Máris sorsoltak: a Bayern München a harmadosztály bajnokával kezd a Német Kupában

Német labdarúgás
2026.06.06. 19:32

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

Harry Kane triplázott, hat év után újra kupagyőztes a Bayern München

Német labdarúgás
2026.05.23. 21:58

Manuel Neuer nem védhet a Német Kupa-döntőben

Német labdarúgás
2026.05.22. 19:38

Manuel Neuer további egy évig a Bayern München játékosa lesz – hivatalos

Német labdarúgás
2026.05.15. 18:05

Dárdai Mártonra ismét szemet vetett az Augsburg – sajtóhír

Német labdarúgás
2026.05.01. 12:50

Tiago Tomas csodagóllal lőtte a Német Kupa döntőjébe a Stuttgartot

Német labdarúgás
2026.04.23. 23:36

Két góllal nyert Leverkusenben, hat év után újra döntős a Bayern München a Német Kupában

Német labdarúgás
2026.04.22. 22:41
Ezek is érdekelhetik