Ligue 1: lyoni győzelem és óriási balhé Monacóban

2021.05.02. 23:18
Nagy balhéval ért véget a meccs (Fotó: AFP)
A francia bajnokság 35. fordulójának vasárnapi záró meccsén a Lyon 3–2-re győzött a Monaco otthonában, ám a lefújás után a két csapat játékosai egymásnak estek, és hatalmas balhé kerekedett a pályán. Pedig a meccs sem volt éppen utolsó...

A francia bajnoki harmadik fogadta a negyediket, vagyis a Monaco a Lyont, és komoly tétje is volt a találkozónak: A hazaiak győzelmükkel nagy lépést tehettek volna a BL-selejtezős indulást biztosító harmadik hely elérésére felé, a vendégek pedig ugyanezen cél felé zárkózás lehetett a fő motiváló tényező.

A hazaiak Kevin Volland góljával a 25. percben megszerezték a vezetést, s a vendégek csak a fordulás után tudtak egyenlíteni Memphis Depay révén. A meccs fordulópontjának tűnt a 70. percben, amikor a lyoni Maxence Caquert-t megkapta a második sárgája mellé a pirosat is, azaz a vendégek emberhátrányba kerültek.

A fordulat be is következett, de nem a várt irányba: a vezetést ugyanis a Lyon szerezte meg: Marcelo fejese talált utat a hazai kapuba. Négy perccel a rendes játékidő letelte előtt aztán Wissam Ben Yedder értékesített egy videózás után megítélt büntetőt, ám alig három percig marad a 2–2-es állás.

A 89. percben ugyanis érkezett Rayan Cherki és egy formás támadás végén megszerezte a győztes gólt a Lyonnak, amely ezzel egy pontra megközelítette a Monacót.

A találkozót ugyan a jelzett öt perc ráadás letelte után lefújta Clement Turpin játékvezető, ám ezt követően újabb összecsapások vették kezdetét: a a két csapat játékosai a pályán valósággal egymásnak estek, s idővel a kispadokról is érkezett a segítség. A kedélyek csillapodása elhúzódott, ezt követően Turpin játékvezető három újabb játékosnak adott piros lapot: a monacói Willem Geubbels és Pietro Pellegri, valamint a lyoni Mattia De Sciglio is számíthat rá, hogy jelenése lesz a fegyelmi bizottság előtt.

A BALHÉ

FRANCIA LIGUE 1
35. FORDULÓ
Montpellier–St.-Étienne 1–2
(Delort 6., ill. Hamouma 16., Debuchy 50.)
Monaco–Lyon 2–3 (Volland 25., Ben Yedder 86. – 11-esből, ill. Depay 57., Marcelo 77., Cherki 89.)

KORÁBBAN
Bordeaux–Rennes 1–0
(Mara 11.)
Brest–Nantes 1–4 (Faivre 83., ill. M. Simon 15., Blas 27., Louza 56., K. Coulibaly 62. – 11-esből)
Dijon–Metz 1–5 (M. Balde 48., ill. L. Gueye 37., P. Sarr 42., Chafik 71. – öngól, Vagner 82., Bronn 85.)
Lorient–Angers 2–0 (Wissa 44. – 11-esből, Lemoine 47.)
Nimes–Reims 2–2 (Ripart 47., M. Koné 71., ill. Mbuku 30., Flips 80.)