Nagyon fontos mérkőzésen rúgott öt gólt az FCU Craiovának az OSK!

2022.05.16. 19:20
(Fotó: Sepsi OSK)
Három nappal a Román Kupa döntője előtt a Sepsi OSK idegenben 5–0-ra lemosta a pályáról az FCU Craiovát, és az alsóház élén végzett. Ha nem is nyernek a szentgyörgyiek a kupadöntőben, még akkor is eljuthatnak egy európai kupába!

ROMÁN LIGA 1
RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ
FCU Craiova–Sepsi OSK 0–5 (0–1)
Krajova,
Városi Stadion, 2000 néző. V: Cojocaru
FCU Craiova:
Cobrea – Negru, D. Kovacic, B. Diallo, Huyghebaert – Pop, Marquet (S. Asamoah, 69.) – Baeten (C. Albu, 77.), J. Bauza (Balan, 69.), Van Durmen (S. Sidibe, a szünetben) – Ondaan (Compagno, a szünetben). Vezetőedző: Nicolo Napoli
Sepsi OSK: Began – Askovszki (M. Stefanescu, 67.), Ninaj, Tincu, Ispas – B. Fofana (Eder González, 67.), Vasvari (Dragomir, 78.) – Damascan (Mitrea, 73.), Fülöp I. (Barbut, 78.), Golofca – Luckassen. Vezetőedző: Cristiano Bergodi
Gólszerző: Luckassen (16.), Fülöp I. (57.), Damascan (66.), Golofca (72.), Dragomir (90. – 11-esből)

Hazárdjátékot játszott utolsó bajnoki mérkőzésén a Sepsi OSK, hiszen teljes kezdőcsapatát pihentette a csütörtöki kupadöntő előtt, ám a „második sor” is kiütéses győzelmet aratott a FCU Craiova otthonában, amelynek köszönhetően a székelyföldi csapat megnyerte az alsóházi rájátszást.

A mérkőzésen végig érződött, hogy a mindenképpen a tizedik helyen záró FCU számára nincs igazi tétje, az iram és a feszültség egyaránt hiányzott a játékból. Néhány sikertelen hazai beadás után a Sepsi első helyzetét belőtte: Sztefan Askovszki remek indítása után Kevin Luckassen jobbról, laposan a hosszú sarokba lőtt. A gól nem a pályán, hanem a lelátón izzította fel a hangulatot, Adrian Cojocaru játékvezető a hazai tábor magyarellenes rigmusai miatt két percre meg is szakította a játékot. A váratlan szünet a FCU-nak jött jobban, Bradley Diallo az ötösről lőtt mellé, az egyedül kilépő Terrell Ondaan lövését pedig lábbal védte Razvan Began, de a félidő vége ismét a Sepsié volt: Luckassen milliméterekkel fejelt mellé, majd Boubacar Fofana bombáját hárította Alberto Cobrea.

A második félidő a szépségdíjas szentgyörgyi gólokról szólt, Fülöp István előbb 26 méterről félmagasan kilőtte a jobb sarkot, majd kiosztott két gólpasszt: az elsőből Vitalie Damascan ollózott féloldalra vetődve a bal alsóba, a másodikból az egyedül kiugró Catalin Golofca ívelte a kifutó kapus felett a hálóba a labdát. A végén a 18 éves George Dragomir is lőhetett egyet büntetőből, de csak miután az újabb magyarellenes rigmusok miatt a bíró néhány percre az öltözőbe rendelte a csapatokat.

Sikerével a rájátszást a tizedik helyről kezdő Sepsi a hetedik helyen zárt, így a kupadöntő elvesztése esetén is marad esélye a Konferencialiga-részvételre: ehhez a Botosani-t, majd az Universitatea Craiovát kell legyőznie az osztályozón. 0–5

A többi mai mérkőzésen
CS Mioveni–Rapid 3–2
(Sanoh 40., Oancea 60., Voinea 90+4., ill. Ionita 59., Marzuk 90+3.)
Academica Clinceni–FC Botosani 0–4 (Roman 13., 68., Harut 28., Lupeta 86.)

A végeredmény: 7. Sepsi OSK 42 pont, 8. Botosani 41, 9. Rapid 39

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. PERC BÜNTETŐVEL. GEORGE DRAGOMIR ballal a jobb sarokba lő félmagasan, a kapus balra el. 0–5!

90. PERC FOLYTATJUK!

Tehát az élen végez a Sepsi mindenképpen az Alsóházban.

JÓ HÍR! A másik két bajnokinak vége: Clinceni–Botosani 0–4, Mioveni–Rapid 3–2.

Csapatok az öltözőben.

Lesz majd, ha véget vet a hazai tábor a magyargyalázó rigmusoknak.

89. perc Barbut kap egy nagyot Albutól az ötös bal sarkán, a labdára ment a hazai játékos, de "baba" lett belőle. BÜNTETŐ!

A Botosani már néggyel vezet, de a Rapid ellen 2–1-re megy a Mioveni.

83. perc
Pop gondol egyet, ballal a bal alsó felé lő 21-ről, középről, de hatalmasat véd, vetődve Began.

80. perc Stefanescu lő ballal a bal alsó felé középről, 17-ről, de odaér nagyot vetődve Cobrea.

78. perc George Dragomir siet a helyére, Fülöpöt meg Cristi Barbut váltja.

77. perc Másodszor is ápolni kell Vasvarit. Csere lesz.

A Sepsi még sosem nyert néggyel idegenben a Liga 1-ben!

A Botosani nyerni fog, de a Rapid bármikor egyenlíthet...

73. perc Bogdan Mitrea be, Damascan le, védő áll be szélső helyett.

Fülöp: plusz egy kanadai pont...

72. PERC A NAGY GÓLOK MECCSE, Fülöp zseniális indítása után CATALIN GOLOFCA jobbal a kapuba emel 16-ról Cobrea fölött. De nem volt ez les? Nem, 0–4!

69. perc Samuel Asamoah be, Marques le, Claudiu Balan meg az elfáradó Bauzannal pacsizhat.

Fülöp az utóbbi 3 meccsén 3 kanadai pontot jegyez. Damascan: 20 meccs az idényben, 2 góllal és 1 assziszttal.

67. perc Eder González be, Fofana le, a lesérült Askovszkit meg M. Stefanescu váltja.

66. PERC MEKKORA GÓL, VITALIE DAMASCAN Fülöp jobb oldali beadását jobbal a bal alsó sarokba ollózza kissé balról, 14-ről. Csodagóllal 0–3!

61. perc William Baeten
kap sárga lapot reklamálásért. Az eddig pályára lépő 13 hazai játékosból 3 román csak. A vendégkezdőben öt a légiós.

Mioveni–Rapid 2–1!

Fülöp I. utoljára 2020. október 24-én lőtt gólt, a Dinamónak.

57. PERC KETTŐVEL MEGY A SEPSI, FÜLÖP ISTVÁN IS BETALÁL! Luckassen labdaszerzése és passza után jobbal félmagasan a jobb sarokba lő 26-ról, középről. 0–2!

56. perc Fülöp beadását kifejeli Golofca elől Jeremy Huyghebaert. Az online kommentátorok nagy kedvence.

55. perc Higgadtan passzolgat a Sepsi, Damascan kiharcol a balon egy kornert.

Nem örül a hazai közönség.

49. perc Fülöp remek passzával Damascan mehet szabadon kapura a bal oldalon, de 16 méteres lövése csemege Cobreának.

46. perc A balról befelé cselezgető Damascan a tizenhatos sarkáról jobbal kapura lő, a labda egy védő lábát is érintve megy el a hosszú alsó sarok mellett.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ondaan helyett Andrea Compagno, Van Durmen helyett Sekou Sidibe.

Egy kis örökmérleg: 3 meccs, egy iksz és két sepsis sikerrel, 2, ill. 4 rúgott góllal.

E párharc legjobb góllövője: Kevin Luckassen 2

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

43. perc Hopp, Askovszki és Vasvari passzolgat, majd Fofana jobbal a bal sarokba lőne ballal 21-ről, félmagasan, de hatalmasat véd vetődve Cobrea!

A 7. otthon játssza az osztályozót a 8. ellen.

A Mioveni vezet, ez jó hír a Sepsinek!

41. perc MELLÉ, Fülöp jobb oldali, jobblábas szögletét az ötösről milliméterekkel fejeli a jobb alsó sarok mellé Luckassen, Baetent és Kovacicot megelőzve.

38. perc Began öklöz ki egy balról érkező beadást a jobb kapufa mellett, miközben a berobbanó Baeten nekifut. Ápolni kell a Sepsi kapusát. Durva, sunyi belépő volt, a labda már sehol...

37. perc Ondaan lép ki egyedül középen, de a kifutó Began lábbal védi a lövést.

Bauzát a másik székelyföldi klub, az FK Csíkszereda adta kölcsön a FCU-nak, az utóbbi 13 meccsén 8 kanadai pontot termelt.

31. perc Bauza emel balról Ondaan elé, aki ballal tízről a kapus elé teszi a labdát kapáslövés címén. De megússza: les.

Közben Clinceni-Botosani 0–2, lépéskényszerben a Sepsi. Mioveni–Rapid nulla nulla.

Már 2000 néző van. Balhés a hazai tábor, a tulaj börtönben ül adócsalásért, ultrauralom van a klubnál – jelentik.

25. perc Ondaan jobb oldali, lapos beadása kapuscsemege.

24. perc MELLÉ, Marquet ívelését Ondaan az ötösről Diallo elé fejeli, aki estében jobbal a jobb alsó mellé talál!

23. perc Gabriel Vasvari lerántja Bauzát, sárga lap.

21. perc Folytatjuk!

Most rigmusok helyett hanggránátok, sok fokkal jobb..

Kap az „áldásból” Magyarország is...

Továbbra sem nyugszik a hazai tábor.

18. perc A játékvezető nagyon helyesen félbeszakítja a mérkőzés!

A Sepsi-gól után a craiovai tábor rákezd a „Ki a magyarokkal az országból!” c. rigmusra...

18. perc Nagyon szépen vetődik ki Began Baeten bal oldali beadására.

Örül a VIP-ben az OSK-vezérkar. A Ninaj indította Askovszki nagyon szép gólpasszt adott kissé jobbról, ballal.

16. PERC DE VEZET A SEPSI, KEVIN LUCKASSEN! Az ötös jobb sarka és a késlekedő Kovacic elől jobbal a jobb, azaz túlsó alsó sarokba lő, nyolc méterről. 0–1!

Bauza argentin, 26 éves, a Colón neveltje.

14. perc Bauza bal oldali beadása éppen csak magas az ötös jobb sarka elé érkező Van Durmennek, Negrué a lecsorgó, de nem tud lőni, picit gyors volt a védő a labdához.

10. perc Bauza balról most laposan indít, remekül, szerencsére jobbal nem mer lőni a 16-osról Marquet, az alibipassz meg rossz Ondaannak.

Amikor az Universitatea Craiova játszik, akkor Ion Oblemenco Stadion a létesítmény, amikor a FCU, akkor Városi Stadion. A család ugyanis csak a másik helyi klubnak engedte a névhasználatot – jelentik a helyszínről.

Újabb hangrobbanások.

6. perc Bauza ad be balról kétszer is veszélyesen, egyszer Fofana, egyszer Tincu fejeli ki a labdát az ötös előteréből.

Fülöp I. sérülés miatt 16 hónapot hagyott ki a februári visszatérése előtt!

Fülöp Istvánnak ez a 7. meccse az idényben, van így is két asszisztja. Testvére, Lóránd a Voluntariban játszik, 36 meccsen 4 kanadai pontnál tart. A Puskás Akadémia 400 ezer euróért vette, ingyen engedte el, Felcsúton a román U21-es válogatott karmester összesen 4 (négy) meccset játszott.

3. perc Negru ment szögletre a bal szélen meginduló Damascan elé. Fülöp bal oldali szögletét 13-ról Luckassen feladja fejjel a kapusnak.

Pár hanggránáttal adja meg a módját a meccsnek a hazai tábor.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta zöldben. A hatalmas, gyönyörű stadionban 1300 néző vész el. Kvázi.

A TÉT: az alsóház 2 legjobbja játszhat osztályzót az európai kupaszereplésért. Előbb egymás ellen küzdenek meg, a győztes pedig a bronzérmes Universitatea Craiovával csap össze.

Megjöttek a kezdőcsapatok. Erősen tartalékol a Sepsi a kupadöntőre...

A hazaiaktól Lorenzo Paramatti eltiltott, az Inter és a Bologna egykori játékosa, volt olasz U18-as válogatott védő. Az atyja, Michele Paramatti anno a Juventusban és a Bolognában futballozott.

Az idén a Voluntari lesz az ellenfél, amely 2017-ben megnyerte a Román Kupát, a bajnokságban pedig a negyedik helyen áll.

KÉT ROMÁN KUPA-DÖNTŐJE lesz május 19-én a Sepsi OSK-nak a bukaresti Rapid-stadionban, hiszen a felnőttcsapat FC Voluntari elleni meccse előtt rendezik meg az U19-esek sorozatának döntőjét is, amelyben a szentgyörgyiek ellenfele az FK Csíkszereda lesz. Az Universitatea Craiova ellen kettős győzelemmel (2–1 és 1–0) továbbjutó székelyföldi együttes másodszor játszhat kupadöntőt, 2020 nyarán zárt kapus mérkőzésen veszített 1–0-ra az FCSB ellen.

A Sepsi helyzetét bonyolítja, hogy a pontegyenlőség egyik riválissal szemben sem neki kedvez a gyengébb alapszakasz-eredmény miatt.

Az ellenfél most nem az Universitatea, hanem az FCU Craiova lesz – a győzelem viszont kötelező a csoport második helyének megtartásához. A Liga 1 alsóházában még hárman versengenek az európai kupaszereplésért vívott osztályozót érő első két helyért: az egyaránt 39 pontos Rapid és Sepsi, valamint a 38 pontos FC Botosani ugyanúgy idegenben játszik.

HÁROM NAPPAL a Román Kupa döntője előtt még egy bajnoki mérkőzést is le kell játszania hétfőn a Sepsi OSK-nak, ugyanabban a stadionban, ahol csütörtökön a székelyföldi csapat kiharcolta a fináléba jutást.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FCU–SEPSI MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!