nemzetisport.hu 2015.05.17 20:54 Frissítve: 2015.05.17 23:02

Eurofoci: nem kell tovább izgulni, eldőlt a luxemburgi bajnokság

Megszerezte történelme hetedik luxemburgi élvonalbeli bajnoki címét a Fola Esch labdarúgócsapata, miután az utolsó előtti fordulóban 3–0-ra nyert az UN Käerjéng 97 vendégeként, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a  Differdange 03 csapatával szemben.

Hetedszer lett végső győztes az IFK Göteborg is, mégpedig a Svéd Kupában. A svéd bajnokságban is az élen álló alakulat a vasárnapi döntőben 2–1-re nyert az Örebro SK ellen.

A belga élvonalban a Gent 3–2-re nyert az FC Bruges vendégeként, ezzel, no meg az Anderlecht pontvesztésével nagyon közel került első bajnoki aranyához.

Izraelben sorozatban harmadszor lett bajnok a Maccabi Tel-Aviv, amely összesen 21 bajnoki elsőségnél jár.

Minden más foci BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A kézilabda Eb-n százával, ezrével sorjáztak a jó és a rossz döntések, a kedvező és a kedvezőtlen fordulatok. Így, hogy kiestünk, arra jutunk, hogy ennek sajnos így kellett lennie. Ezzel szemben, ha a, mondjuk, háromezer meghatározó tényezőből kettő másként alakul, sokan most azon ömlengenének – nem is ok nélkül –, hogy nagyon is rászolgáltunk a továbbjutásra.

Minden más foci BODNÁR ZALÁN

ALAPVONAL. Ki is volt 2021 legjobb futballistája? A France Football választottja, a FIFA díjazottja vagy az UEFA kitüntetettje? A sport szellemében talán ideje lenne rendezni az elismerések között is egy Szuperkupa-viadalt.

2022.01.18 12:00:40

Minden más foci HEGYI TAMÁS

Weisz Leó huszonöt éves korában edzőnek állt, Németországban csinált karriert a 20-as, 30-as években.

2022.01.17 18:24:03

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

A két Chelsea-mester, Tuchel és Hayes a legjobb edző, Édouard Mendy a legjobb kapus; Messi és Haaland az Év csapatában.