Kleinheisler gólja kevés volt, simán kikapott idegenben az Eszék

2022.10.22. 17:09
Kleinheisler gólja kevés volt... (Fotó: NK Osijek, archív)
Az NK Osijek (Eszék) 4–1-re kikapott a Varazdintól a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 14. fordulójának szombati játéknapján.

HORVÁT 1. HNL
14. FORDULÓ
Varazdin–NK Osijek (Eszék) 4–1
(3–1)
Varazdin, Városi Stadion, 1500 néző. V: Pajac
Varazdin: Zelenika – Stanic, Stolnik, Jelenic, Kolaric – Puclin, Teklic, Posavec – Ba, Brodic, Elezi. Vezetőedző: N. Safaric
Eszék: Ivusic – Barisic, Zaper, Cheberko – Grzan, Nejasmic, Jugovic, Leovac – Catkas, Kleinheisler – Beljo. Vezetőedző: I. Kulesevic
Gólszerző:
Posavec (32.), Elezi (35.), Teklic (43.), Domjanic (90+4.), ill. Kleinheisler (18.)

Jól kezdte a meccset az Eszék a Varazdin otthonában, 1500 néző előtt. Az első tíz percben több veszélyes lehetősége is volt a vendégeknek, majd a 18. percben jött Kleinheisler László fejes gólja egy szöglet után. Ekkor még minden szép és jó volt eszéki oldalon...

Aztán letelt az első félóra, a Varazdin pedig beindult, s bő tíz percen belül szerzett három gólt – ebből a harmadik, Teklic találata egészen hatalmas szabadrúgásgól volt! Az Eszék ezután csak kereste magát.

A második félidőben büntetőt kapott az Osijek, ám ezt a VAR elvette, majd a hajrában a negyedik hazai gól is megérkezett. 4–1

FONTOS:
Kleinheislert hátulról megrúgták a mérkőzésen, biztos, hogy meg kell vizsgálni, van-e és ha igen, milyen komoly a sérülés...

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+7. perc:
Sárga lap Barisicnek.

90+6. perc: Még egy GÓÓÓL... 4–1

90+2. perc: Hiros távoli lövése sem talált kaput, ez a vége minden bizonnyal.

89. perc: Zaper lövése megy el a bal kapufa mellett.

86. perc: Hiába próbálkozik az Eszék, nem tud igazán nagy helyzeteket kidolgozni, s szépíteni sem.

76. perc: MÉGSEM, nem adja meg a játékvezető a hazaiak találatát, így maradt a 3–1.

74. perc: GÓÓÓL, ez eldőlt?

65. perc: Beljo kapott egy lapot.

58. perc: BEFÚJTÁK A BÜNTETŐT AZ ESZÉKNEK, DE... nem adja meg a VAR!

53. perc: Teklic újabb ziccerbe került, de Ivusic ezúttal túljárt az eszén, nincs újabb hazai találat, de továbbra is formán kívül az eszékiek.

46. perc: Egyből veszélyeztettek a hazaiak, de nincs belőle újabb gól.

FOLYTATÓDHAT A MECCS!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

43. perc: GÓÓÓL! De még mekkora... Összeomlik az Eszék? Már kettővel mennek a hazaiak... ezúttal Teklic volt eredményes.

35. perc: GÓÓÓL! Fordít nagyon rövid időn belül a Varazdin – egy szabadrúgás, majd egy védés után Elezi elé pattant a labda, ő pedig kihasználta a lehetőséget. 2–1

32. perc: GÓÓÓL! Egyenlítenek a hazaiak! A bal szélről jövő beadást Posavec fejelte be. 1–1

27. perc: Ezúttal is Kleinheisler került helyzetbe lőtt is nagy erővel, de ezúttal hiányzott némi pontosság.

18. perc: GÓÓÓL! KLEINHEISLER talált be! Catkas szöglete után hét méterről érkezett a magyar válogatott középpályás, s remekül fejelt a bal felső sarokba! 0–1

13. perc: Ba borítja fel Kleinheislert, járt a sárga lap érte.

10. perc: először veszélyeztetett a hazai csapat, de Ivusic időben avatkozott be, nincs lövés.

3. perc: NAGY HELYZETEK MARADTAK KI... méghozzá az Eszéknél! Előbb Leovac lövését blokkolták szögletre a hazaiak, majd Nejasmic lőtt jó helyről, a léc fölé.

Nagyjából 100 vendégszurkoló jött el a meccsre az Eszéknek szurkolni.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS!

Hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

Hetek óta jó formában az NK OsijeK... A horvát élvonalban szereplő eszékiek a címvédő Dinamo Zagreb ellen augusztus 20-án elszenvedett 5-2-es vereség óta nem találnak legyőzőre, hét forduló óta őrzik veretlenségüket (hat győzelemmel) - a Kleinheisler Lászlót   is alkalmazó együttes szombaton az NK Varazdin otthonában esélyesként lép pályára.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A VARAZDIN–NK OSIJEK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!