Két góllal nyert az Eszék, Kleinheisler irányítót játszott

2021.09.25. 19:00
Ismét nyertek (Fotó: nk-osijek.hr)
A hazai pályán mindenkire veszélyes Sibenik otthonában 2–0-ra nyert Kleinheisler László csapata, az NK Osijek a horvát élvonal 10. fordulójában.

HORVÁT 1. HNL
10. FORDULÓ
Sibenik–NK Osijek (Eszék) 0–2
(Fiolic 18., Zaper 82.)

Kleinheisler László karmesterként vezényelte a Sibenik otthonában pályára lépő Osijeket, de az első félidő hőse nem ő volt, hanem a mellette futballozó Ivan Fiolic, a középpályás ugyanis elképesztően nagy gólt lőtt a 18. percben, jó 25 méterről talált ballal a bal felső sarokba.

Győztesnek érezte magát a veterán osztrák ék, Mihret Topcagic is, nem azért, mert a kispadra szorította a gólkirály Ramón Miérezt, nem azért, mert kihagyott fejjel egy ziccert, hanem azért, mert a 193 centiméter magas osztrák csatár nem kapta meg a második, erősen jogosnak tűnő sárga lapját.

A második félidőt egy Amer Hiros-helyzettel kezdte az Eszék, majd mezőnyjáték következett... A hazaiak bevetették a 18 éves kolumbiai csatártehetséget, az U20-as válogatott Carlos Torrest és a már krisztusi korban járó középpályást, az egykoron Felcsúton és Mezőkövesden is futballozó Stipe Bacelic-Grgicet is, de hiába.

Kleinheisler László hozta a tőle megszokott lelkes mezőnymunkát, ám most pluszt nem tudott felmutatni, a 71. percben lecserélték. A hajrában sem tudtak újítani a hazaiak, sőt a lesérült Vedran Jugovic helyére beálló Mihael Zaper szerzett gólt, amelyet csak hosszas, háromperces VAR-vizsgálat erősített meg.

Újabb fontos három pontot szerzett az Eszék, és egy ponttal vezeti a tabellát a két mérkőzéssel kevesebbet játszó Dinamo Zagreb előtt. 0–2

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

De azért ápolják picit a kapust...

90+5. perc Attys pazarul ad be balról jobbal, Ivusic kivetődik a 11-espontra Marin elé. Nem járt érte 11-es.

90+4. perc Bockaj adja be a szabadrúgást középről, hatról nem sokkal fejeli a beadást a bal alsó mellé Nejasmic!

90+4. perc Antonio Jakolic kap sárga lapot Zaper fellökéséért.

90+2. perc Nejasmic kifejeli az ötösről Bacelic-Grgic jobb oldali, jobblábas beadását.

Öt perc a ráadás!

88. perc Darko Nejasmic kap sárga lapot reklamálásért.

87. perc Christopher Attys be, Batarelo le. Josip Kvesic meg a balbekk Minát váltja.

86. perc És elment négy perc a VAR-ozással.

ÉS GÓL A GÓL, NULLA KETTŐ! Ezek szerint semmilyen releváns testrésze nem lógott be a csereembernek.

82. perc Zaper a jobb alsóba talál jobbal kissé balról, hat méterről, de les. Piljtől kapott jó labdát, megcsinált egy szemtelen visszacselt, elfektette Baratelót, de pár centiméterrel lesen volt. DE KETYEG A VAR!

79. perc Hosszas ápolás után Mihael Zaper áll be a helyére. Nincs több cseréje az Eszéknek.

76. perc Ez még komolyabb, Jugovicnak kiment a jobb térde, ebből csere lesz.

72. perc Pilj összefejelt egy hazai játékossal, ápolás.

69. perc Kleinheislernek és Hirosnak sem ment ma igazán, Marin Pilj és Merveil Ndockyt váltja őket. Csere posztra.

68. perc Helyzet, Hiros lő jobbal a bal sarok mellé az ötös jobb sarka elől, Daku két pazar csele és pontos beadása után.

Bacelic-Grgic az új hazai karmester, egykoron a PAFC-ban és a Mezőkövesdben is futballozott. Ez a 9. meccse az idényben, 2 gólnál jár.

63. perc Megindul ismét Jakolis, a szélső, de szereli őt a becsúszó Loncar a jobb sarok előtt. Jakolicként emlegettük eddig, de a testvére is játszik ma, ő a hazai jobbhátvéd. Marin a szélső, Antonio a bekk.

A 18 éves kolumbiai csatártehetséget, az U20-as válogatott Carlos Torrest küldte megmentőként pályára a hazai mester.

60. perc Carlos Torres be, Szahiti le, régi ismerősünk, Stipe Bacelic-Grgic meg Delicet váltja.

59. perc Karlo Bartolec kap sárga lapot, letalpalta az eszéki védő a balszélső Jakolist.

57. perc Bockaj sarokrúgását éppen csak nem éri el Daku a jobb sarok előtt!

Daku ötszörös koszovói válogatott, 23 éves, három éve 60 ezer euróért vették. Ő alacsonyabb Topcagicnál, csak 192 centiméter magasra nőtt.

55. perc Mirlind Daku be, Topcagic le, ékcsere.

52. perc Nagy mezőnyfölényben a hazaiak, de az olykor 70 százalékos labdabirtoklási fölényük nem sokat ér.

49. perc Helyzet, Jugovic jobb oldali beadását Hiros jobbal 14-ről feladja a kapusnak!

46. PERC TÖBB CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

46. perc Fiolic lesérült, Sime Grzan váltja.

E párharc legjobb góllövői a közelmúlból:
Ramón Miérez 5
Vedran Niksic 4
Ermin Zec 4
Josip Barisic 4
Ivo Smoje 3

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Két másodperc volt a ráadás.

45. perc
Loncar lő ballal a léc fölé 21-ről egy újabb jobb oldali Bockaj-szöglet után. Az ördöngös szélső ismét balhátvédet játszik.

42. perc Fiolic megindul Kleinheisler passzával, de szereli őt a 16-oson az utolsó pillanatban Peric.

38. perc MELLÉ, Bockaj szögletét a jobb alsó elől, három méterről a rövid sarok mellé fejeli Topcagic!

36. perc Jugovic lő távolról a bal alsó mellé, de korner, beleért Baratelo.

31. perc Topcagic a tűzzel játszik, hátulról odacsúszik a 16-os előtt Marinnak... nincs újabb sárga!

29. perc Mihret Topcagic nyújtott lábbal odacsúszik a kapusnak, sárga lap.

25. perc Kleinheisler passzol a 16-os elől Topcagichoz, ő Hiros elé tolja a labdát, de jő a kapus, Rogic.

Egy kis örökmérleg: 51 mérkőzés, 11 Sibenik- és 27 Osijek-sikerrel, 45, ill. 87 rúgott góllal.

23. perc Fölé, Delic tízről a léc fölé fejeli Jakolis remek bal oldali, jobblábas beadását.

22. perc Kleinheisler lő a 16-os elől a kapushoz.

18. PERC EZ MEG EGY BOMBAGÓL, IVAN FIOLIC gondol egyet, és középről, ballal, 24 méterről irgalmatlan nagy gólt lő a bal felső sarokba! 0–1!

17. perc Nagy védés, Marin lő ballal az ötös bal sarka elől egy pontatlan Skoric-felszabadítás és egy remek csel után kapura, véd a jobbra vetődő Ivusic.

16. perc NAGY MENTÉS, Szahiti passzol jobbról Coric elé, aki jobbal kapura lő 12-ről, kissé jobbról, a labda a bal felsőben kötne ki minden bizonnyal, de ment az ötösön Nejasmic.

Szahiti egyszeres koszovó válogatott, játszott anno a Skënderbeu együttesében. Testvére, Emil albán U21-es válogatott, ő meg a Hajduk Slitből lehet ismerős.

12. perc Szép hazai támadás, Maric indítja középen Delicet, ő jobbra tolja Szahitinek, a beadása azonban Ivusic kapusé lesz.

10. perc Rengeteget futnak a csapatok, de se helyzet, de egy veszélyes támadás egyelőre.

5. perc Skoric szereli becsúszva a jobb sarok előtt a meginduló szélsőt, Marint.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak narancsaárga mezben és fekete nadrágban, a vendégek kék-fehér mezben és fehér nadrágban.

Kleinhesler ma a két szűrő előtt karmester, Topcagic mögött közvetlenül.

Az eszékieknél Erceg és Brlek sérült, Caro, Bralic, Jurcevic és Bohar egyszerűen nem fért be a keretbe.

A legutóbbi öt egymás elleni bajnoki összecsapás mindegyikét megnyerte, mi több, ezeken a találkozókon egyetlen gólt sem kapott, viszont 13-at szerzett. A csapatot 2019 óta erősítő magyar válogatott középpályás e meccseken egy-egy gólt és gólpasszt jegyzett.

A magyar válogatott Kleinheisler Lászlót is alkalmazó eszéki együttes jelenleg második a tabellán, vagyis a papírforma a győzelmét sejteti, ráadásul kiváló a Sibenik elleni mérlege.

Eszék: szinte kötelező a győzelem. A hazai pályán erősnek mutatkozó Sibenik otthonában lép pályára szombaton az NK Osijek a horvát élvonalban. HÁROM GYŐZELMET ARATOTT a legutóbbi három hazai bajnoki fellépésén, de így is csak a hetedik helyen áll a tízcsapatos horvát élvonalban a Sibenik, amely az NK Osijeket fogadja szombat este a horvát élvonalbeli bajnokság 10. fordulójában.