Gyász: elhunyt Pellady Péter, Lothar Matthäus korábbi menedzsere

2019.11.26. 08:42
null
Pellady Péter(1966–2019)
A magyar futballban már hosszú-hosszú hetek óta lehetett hallani a hírt, a régi ismerősök pedig megerősítés híján abban reménykedtek, hogy talán nem is igaz... De több forrás is megerősítette: Pellady Péter elhunyt.

 

A korábbi futballmenedzser még augusztusban elaludt, és nem kelt fel többé, Kenderesen temették el. A neve a kétezres évek közepén lett ismert, amikor Lothar Matthäust nevezték ki a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának, és Pellady Péter menedzserként, marketingszakemberként segítette a korábbi kitűnő német labdarúgót.

Akkoriban sikerült Budapestre hívni a brazil és az argentin válogatottat, ebben pedig jelentős szerepe volt az üzletembernek, aki megkerülhetetlen szereplője volt az akkori magyar labdarúgásnak. Lothar Matthäus távozása után a futballkedvelők kevesebbet hallottak róla, igaz, egyszer fókuszba került mint MLSZ-elnökjelölt. És bár maradt a nemzetközi labdarúgás környezetében, idehaza egyre inkább eltűnt a szemek elől, annyira, hogy halálának híre, temetésének időpontja sem jutott el a futballrajongókig... Ötvenhárom esztendős volt.

Legfrissebb hírek

Baleset okozhatta Dudás Miklós kajakozó halálát

Kajak-kenu
4 órája

Gyertyagyújtás Fazekas László emlékére a Szusza Ferenc Stadionnál

Labdarúgó NB I
2026.05.06. 20:32

„Szégyelltem volna magam, ha utolérem Cucut” – nekrológ Fazekas Lászlóról

Magyar válogatott
2026.05.06. 18:33

Így búcsúznak egykori csapattársai Fazekas Lászlótól

Magyar válogatott
2026.05.06. 16:52

Elhunyt Fazekas László, 92-szeres válogatott labdarúgó

Magyar válogatott
2026.05.06. 13:08

Elhunyt a legidősebb Formula–1-es pilóta

F1
2026.05.06. 11:26

Gyász: elhunyt a Puerto Ricó-i kosárlabda-legenda

Kosárlabda
2026.05.05. 21:41

Gyász: elhunyt a montreali olimpia bajnoka

Egyéb egyéni
2026.05.05. 08:42
Ezek is érdekelhetik