Kolumbia: összecsapások, 5 halott a bajnoki döntő után

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.05.23. 11:46
Legalább öten életüket vesztették és tucatnyian megsebesültek azokban az összecsapásokban, amelyek a kolumbiai labdarúgó-bajnokság döntőjét követően törtek ki a két szurkolótábor szélsőségesei között Barranquillában.

A városban szerda éjjel estek egymásnak a fanatikusok, miután az Atlético Junior vendégként, Medellínben kikapott az Atlético Nacionaltól a döntő visszavágóján. A Nacional így megszerezte a bajnoki címet.

A hatóságok tájékoztatása szerint a halottak között egy fiatalkorú is van, aki fejlövést kapott, de a többi áldozattal is lőfegyver végzett.

A Junior veresége után zavargások voltak más, Barranquillához közeli településeken, így Soledadban, Malambóban és Galapában is, a közbeavatkozó rendőrök közül öten sérültek meg a helyi beszámoló szerint. Bogotában a hatóságok őrizetbe vettek egy Nacional-rajongót, aki kedvencei sikerét úgy ünnepelte, hogy a levegőbe lövöldözött.

Legfrissebb hírek

Pablo Escobar tényleg összehozott egy kolumbiai szupercsapatot?

Minden más foci
11 órája

„Nehezen találom a megfelelő szavakat” – liverpooli csapattársai megható sorokkal búcsúztak Diogo Jotától

Angol labdarúgás
2025.07.04. 17:52

Gyász: eltemették Horváth Zoltánt

Egyéb egyéni
2025.07.04. 16:53

Gyász: elhunyt Horváth László olimpiai ezüstérmes öttusázó

Egyéb egyéni
2025.07.04. 13:42

Megható videóval búcsúzott Jotától a Liverpool: „A mi srácunk Portugáliából. Örökké...”

Angol labdarúgás
2025.07.04. 12:02

Szombaton lesz Diogo Jota temetése

Minden más foci
2025.07.04. 09:17

Profi sportolók, akik autóbalesetben vesztették életüket

Egyéb egyéni
2025.07.04. 08:46

Elhunyt Peter Rufai, a nigériai labdarúgás legendás kapusa

Minden más foci
2025.07.04. 07:56
Ezek is érdekelhetik