Skócia: jött a mumus, Van der Sar rekordja tovább él

2014.02.25. 23:57
Huszonhat mérkőzés után elveszítette veretlenségét a Celtic a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2013–2014-es idényében: a glasgow-iak a tabellán mögöttük haladó Aberdeen otthonában kaptak ki 2–1-re.

Megszakadt egy másik nagy sorozat is: a Celtic a megelőző 13 bajnoki mérkőzésén nem kapott gólt – a keddi rangadó 41. percében Jonathan Hayes felső sarkos bombával vetett véget a szériának.

Fraser Forster kapus 1256 perc után kapott gólt, ami ugyan skót rekord, Edwin van der Sar (Manchester United) célba vett 1311 perces brit csúcsát (2008–2009) nem sikerült megdöntenie.

A Celtic védője, Virgil van Dijk 13. percbeli kiállítása átírta a keddi meccs forgatókönyvét. Hayes után nem sokkal Adam Rooney fejese is gólt eredményezett, a második félidőre feljavuló Celtic a csereként beálló középpályás, James Forrest révén csak szépíteni tudott.

Az Aberdeen az utóbbi hetekben mumusává vált a Celticnek: két hete a Skót Kupa nyolcaddöntőjében is győzött ellene 2–1-re – akkor idegenben.

A 2012–13-as szezont is beleszámítva a Celtic 29 meccse volt veretlen a skót bajnokságban, győzelmi sorozata 15 mérkőzést számlált. A bajnokságban legutóbb tavaly áprilisban a Motherwell győzte le (3–1).