Végre kifizetik az edzőt

S. Zs.S. Zs.
Vágólapra másolva!
2009.02.25. 00:33
Címkék

Úgy tűnik, lassan végérvénye sen lezárul Sisa Tibor és a DVTK kapcsolata. Csak most? – kérdezheti a magyar futball történéseit jól ismerő szurkoló, hiszen a vezetőedző már január elején elköszönt a borsodiaktól. Mint ismert, a szakvezető az őszi idény utolsó öt bajnokiján vezette a diósgyőrieket, de a nehéz pénzügyi helyzet miatt a téli szünetben végül úgy döntött: nem folytatja a munkát.

A bejelentés páratlan hullámot indított el: megjelent egy befektető, így egy időre rendezettnek tetszik a klub működtetése. Kifizették a játékosokat, új edzőt szerződtettek Gálhidi György személyében, úgy tűnt, minden rendben van. Csakhogy… Úgy értesültünk, éppen a távozó tréner nem kapta meg a neki járó másfél havi bérét, igaz, a búcsú során egy hónapban maradt Sisa Tibor a klub vezetőivel. A helyzet különlegessé vált: az edző ugyanis az MLSZ-nél kérhet ilyen esetben jogorvoslatot, mi több, utódja addig nem is ülhet le a kispadra, amíg őt nem fizetik ki – de erre a lépésre Sisa Tibor nem hajlandó.

„Annak ellenére, hogy a felmondásom páratlan, szép jövőképet ígérő összefogást eredményezett, nem jutott eszembe feljelenteni a klubot – mondta a szakvezető. – Megnyugodhat mindenki, ilyetsohasem tennék. Tudom, enélkül nehezebb érvényt szerezni annak, amiről papírom van, de ilyen vagyok: bízom benne, hogy úriemberek dolgoznak a klubnál.”

Dlusztus Imre, a DVTK ügyvezetője elmondta: pont került az ügy végére. Szerinte február 15-ig kellett volna fizetniük, de „akadt némi probléma”, ám az elöljáró utasította munkatársait, hogy hétfőn utalják át Sisa Tibornak a neki járó összeget, így a pénznek legkésőbb szerdáig meg kell érkeznie.

Legfrissebb hírek

Fél év alatt elképzelhetetlen mélységbe zuhant a Liverpool; nehéz időszakon megy keresztül Mim Gergely

E-újság
46 perce

Pont a pokolból – Thury Gábor jegyzete

Európa-liga
1 órája

Pénteki sportműsor: keleti rangadó az NB I-ben; FTC–Fehérvár csata az ICEHL-ben

Minden más foci
1 órája

Tóvizi Petra: Néha ők maguk sem tudták, hogy mit és merre csinálnak

Kézilabda
1 órája

A második félidőben jött az olasz henger, a Bologna leiskolázta a Salzburgot

Európa-liga
1 órája

A négy TD-t passzoló Jordan Love vezérletével a Packers Detroitban is nyert hálaadáskor – videó

Amerikai sportok
1 órája

Baráthék simán megverték a Bollát nélkülöző Rapidot a Kl-ben; előnyről kapott ki a Crystal Palace

Európa-konferencialiga
1 órája

Sikeresen lezajlott a Buzánszky100 Lábtenisz Emléktorna

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik