Ronaldo a média ásza

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
Vágólapra másolva!
2008.04.22. 00:18
Címkék
A navarrai közgazdaság-tudományi egyetem felmérése szerint a játékosok közül jelenleg Cristiano Ronaldo médiaértéke a legnagyobb, míg a csapatoknál a Barcelona vezeti a listát.

A média és a szurkolók számára is ideális elődöntőt rendeznek szerdán a Bajnokok Ligájában, legalábbis ha elfogadjuk a navarrai közgazdaság-tudományi egyetem legutóbbi felmérésének eredményét, amely médiaértékük szerint kategorizálja a játékosokat, illetve a klubokat. (A kutatócsoport a médiában való megjelenések számát és terjedelmét, illetve a szurkolók körében való népszerűséget mérte, majd a BL-ben szereplő átlagos játékoshoz, illetve klubhoz viszonyítva határozta meg a médiaértékeket. Cristiano Ronaldo 14.8-es médiaértéke például azt jelenti, hogy a portugál csaknem 15-ször annyi figyelmet kap, mint „hétköznapi” pályatársa.) A klublista első (Barcelona) és második helyezettje (Manchester United) randevúzik a Camp Nouban, és a tíz legnépszerűbb játékosból hat (Ronaldinho, Lionel Messi, Thierry Henry, illetve Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney és Carlos Tévez) a két résztvevő egyikének alkalmazottja. Közben a másik ágon a negyedik (Chelsea) látogat a hatodikhoz (Liverpool) egy-egy top tízes játékossal (Didier Drogba, Steven Gerrard) a fedélzeten.

Cristiano Ronaldo első helyén igazából meglepődni sem érdemes, ha az Aranylabdát nem a naptári évben, hanem a futballidényben nyújtott produkció alapján ítélnék oda, a portugálnak csak a díjátadó helyéről kellene érdeklődnie. Inkább az a szembetűnő, hogy a legjobb húsz játékos között David Beckhamet leszámítva (ő az angolszász orgánumok miatt maradt az elitben) csak az angol, az olasz és a spanyol bajnokság ászai szerepelnek. Az uralkodó persze a Premier League, az első tíz közül öten (Cristiano Ronaldo, Rooney, Drogba, Tévez, Gerrard) a szigetről érkeztek. Főleg a tavaly a 38. helyen záró Tévez előretörése figyelemre méltó, ennyit tesz, ha valaki furcsa körülmények között vált klubot (a West Ham mellett szabályellenes módon egy ügynökség is tartotta a markát az MU-nak), és ezzel nem csupán a nemzetközi Sportdöntőbíróságnak, a médiának is ad munkát.

Az angol túlsúly közepette váratlan, hogy a csapatoknál a tavalyi éllovas Manchester Unitedet megelőzve spanyol gárda, a Barcelona vezet. Az elemzők szerint a helycsere elsősorban három játékos, Messi, a 2007-ben klubot váltó Henry és a feltörekvő Bojan Krkic fokozott médiabeli jelenlétének köszönhető (és a vizsgálat idején a Ronaldinho-cirkusz még nem is tombolt!), ők tudták ellensúlyozni a „vörös ördögök” derékhadát. Hazahúzással semmiképpen sem vádolnánk a navarraiakat, hiszen a játékosoknál egy született spanyol sincs a legjobb tízben, és a húsz közé is csak Raúl, Fernando Torres, valamint Cesc Fabregas fért be.

Legfrissebb hírek

Babos Tímea célja újra a vb-szereplés; Saldanha: Hiba lebecsülni a Közel-Kelet futballját

E-újság
4 perce

Keddi sportműsor: női pólóválogatottunk Horvátország ellen száll vízbe

Birkózás
16 perce

Kettővel is vezetett, de az egy ponttal is meg kellett elégedni a Csíkszeredának

Minden más foci
21 perce

Modric aláírt Milánóban; a Barcelona jobbszélsőt, a Real Madrid védőt igazolt – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
30 perce

Stadionbejárati profizmus – Vincze András publicisztikája

Labdarúgó NB I
31 perce

Ha a fej nem marad hideg… – Bobory Balázs jegyzete

Klub-vb
49 perce

Asztalitenisz: Eb-bronzérmes a magyar ifjúsági fiúcsapat

Utánpótlássport
1 órája

NHL-támogatású játékvezetői tábor lesz Budapesten

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik