Vívás, férfi párbajtőr: ezüstérmes a magyar csapat Legnanóban

2008.02.03. 17:32
Sorozatban harmadszor jutott be a döntőbe a magyar férfi párbajtőr-válogatott Világkupa-versenyen: ezúttal az olaszországi Legnanóban küzdött a győzelemért, de kikapott a francia együttestől.
A Boczkó Gábor, Imre Géza, Kovács Iván, Kulcsár Krisztián alkotta csapat a nemzetközi szövetség honlapja alapján a nyolcaddöntőben 45-17-re verte a japánokat, egy fordulóval később 45-38-ra a románokat, az elődöntőben pedig 45-43-ra az ukránokat. A fináléban a franciák következtek, akik ezúttal négy tussal, 45-41-re bizonyultak jobbnak. Január 20-án Dohában ugyancsak a franciákkal szemben maradtak alul a magyarok a döntőben, a múlt héten, Kuvaitvárosban viszont az övék lett az aranyérem, miután a fináléban legyőzték a németeket. Akkor a franciák kilencedikek lettek. Legnanóban a bronzérem a fehéroroszoknak jutott.A magyarok - nem hivatalos számítás szerint - már a múlt héten kiharcolták az olimpiai részvétel jogát.Az olaszországi versenyen egyéniben Boczkó és Imre jutott a legtovább, előbbi kilencedik, utóbbi 12. lett szombaton.
Legfrissebb hírek

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon

Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Budapest lesz a nemzetközi öttusa egyik legfontosabb helyszíne – videó

Egyéb egyéni
2026.06.08. 19:40

Világkupával debütál a kajak-kenu vadvízi szakága Magyarországon

Kajak-kenu
2026.06.04. 12:43

Vívó-vk: bronzérmes a magyar női párbajtőrcsapat Saint-Maurban

Egyéb egyéni
2026.05.24. 16:47

Öt magyar a 64 között a férfi párbajtőrözők berni vk-viadalán

Egyéb egyéni
2026.05.22. 19:46

Még ki sem nevezték, máris támadják Kálnoki Kis Attilát

Egyéb egyéni
2026.05.17. 12:22

NS-infó: lehet, hogy mégsem Kulcsár Krisztián lesz a sportállamtitkár?

Egyéb egyéni
2026.05.15. 08:43

NS-infó: Kulcsár Krisztián lesz a sportért felelős államtitkár

Egyéb egyéni
2026.05.13. 20:59
Ezek is érdekelhetik