Sorozatban harmadszor jutott be a döntőbe a magyar férfi párbajtőr-válogatott Világkupa-versenyen: ezúttal az olaszországi Legnanóban küzdött a győzelemért, de kikapott a francia együttestől.
A Boczkó Gábor, Imre Géza, Kovács Iván, Kulcsár Krisztián alkotta csapat a nemzetközi szövetség honlapja alapján a nyolcaddöntőben 45-17-re verte a japánokat, egy fordulóval később 45-38-ra a románokat, az elődöntőben pedig 45-43-ra az ukránokat. A fináléban a franciák következtek, akik ezúttal négy tussal, 45-41-re bizonyultak jobbnak. Január 20-án Dohában ugyancsak a franciákkal szemben maradtak alul a magyarok a döntőben, a múlt héten, Kuvaitvárosban viszont az övék lett az aranyérem, miután a fináléban legyőzték a németeket. Akkor a franciák kilencedikek lettek. Legnanóban a bronzérem a fehéroroszoknak jutott.A magyarok - nem hivatalos számítás szerint - már a múlt héten kiharcolták az olimpiai részvétel jogát.Az olaszországi versenyen egyéniben Boczkó és Imre jutott a legtovább, előbbi kilencedik, utóbbi 12. lett szombaton.
Legfrissebb hírek

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon
Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Még ki sem nevezték, máris támadják Kálnoki Kis Attilát
Egyéb egyéni
2026.05.17. 12:22
Ezek is érdekelhetik





