Második aranyérmét nyerte meg Anja Pärson

O. Z.O. Z.
2007.02.10. 00:13
A szuper óriás-műlesiklásban aratott keddi győzelme után a szuperkombinációt is a svéd Anja Pärson nyerte meg az arei alpesisí-világbajnokságon.
A svéd sztár, Anja Pärson felhôtlenül, bolondosan ünnepelte második aranyérmét Aréban
Reuters
Reuters

Az első három nap szeles, havas, latyakos időjárása (amely miatt szombatról keddre csúszott a világbajnokság első versenye) után a szervezők összetehették a kezüket. Az ő szempontjukból tökéletes az időjárás Aréban, ám nem biztos, hogy a mínusz 15 fokban kékülő szájjal célba érkező versenyzők osztják a fenti véleményt. A pálya állapotának mindenesetre jót tesz a hideg, a látványhoz pedig a napok óta hét ágra sütő nap járul hozzá.

Ilyen körülmények közepette készültek a hölgyek a pénteki szuperkombinációra. A rajtnál még négyesélyesnek tűnő verseny már a lesiklás után eldőlt. Anja Pärson megnyugtató előnyt szerzett a lesiklást második és harmadik helyen záró két amerikaival szemben. A svéd 86 századdal volt gyorsabb Lindsey Kildownál, és 95-tel Julia Mancusónál. Pärson náluk jobb műlesikló, még akkor is, ha a 2006 tavaszi térdműtéte után nem igazán ment neki az idén ebben a szakágban. Marlies Schild viszont hatból öt futamot nyert meg a Világkupában – ám az osztrák csak 10. lett a lesiklásban, különösen aggaszthatta a majdnem két másodperces hátrány.

Egyesült Államok2
Az első figyelemre méltó síelést a cseh Sarka Zahbroska mutatta be kora este, neki nagyon feküdt a Gasträppet-pálya vonalvezetése, ami nem meglepő, hiszen édesapja helyezte el a kapukat. Sokáig nem örülhetett a végül negyedikként záró cseh, ugyanis a közvetlenül utána induló Schild gyorsabb volt nála. Az osztrákot megszorítani sem tudták, így érkezett el a verseny az utolsó három indulóhoz. Elsőnek Mancuso indult, és – a torinói olimpián aratott óriás-műlesikló sikeréhez hasonló bravúrral – átvette a vezetést Schildtől. Kildow, aki kedden végre megszerezte első érmét egy világversenyen (második lett), úgy gondolta, hogy megpróbálkozik a lehetetlennel. A nagy igyekezetnek nyögés lett a vége: amikor a sorolókapukhoz ért, elvesztette uralmát lécei felett, s nem tudta megkerülni az utolsó cölöpöt.

Ezek után Pärsonnak bőven elég volt a hatodik legjobb műlesikló idővel, Schildnél több mint egy másodperccel lassabban végigmennie a pályán. Sikere – amely élete első diadala kombinációban – nem forgott veszélyben.

Alpesi sí világbajnokság, Are
Nők. Szuper kombináció. Világbajnok: Anja Pärson (Svédország) 1:57.69 (lesiklás: 1:11.00, műlesiklás: 46.69), 2. Julia Mancuso (Egyesült Államok) 1:58.50 (1:11.95, 46.55), 3. Marlies Schild (Ausztria) 1:58.54 (1:12.91, 45.63)